У Полтаві вимагали оприлюднити текст «формули Штайнмаєра»

Впродовж 30 днів обласне управління Служби безпеки України надасть відповідь на письмові заяви представників партії «Національний корпус». Про це сьогодні повідомив помічник начальника обласного управління СБУ Олексій Скрильник. Нагадаємо, подія сталася напередодні: під час акції керівник обласного осередку Національного корпусу Анатолій Шиян передав дві заяви Службі безпеки України. Шиян розповів: мета звернення – вимога оприлюднити текст так званої «формули Штайнмаєра» стосовно місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу. 

Акція почалася о 17:10  біля будівлі Полтавського обласного управління Служби безпеки України. Організатор заходу Анатолій Шиян каже: її мета – передати заяви СБУ з вимогою оприлюднити текст так званої «формули Штайнмаєра» щодо місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях  в Донецькій та Луганській областях. 

Анатолій Шиян, голова обласного осередку партії «Національний корпус» 

- Щоб СБУ оприлюднило текст, який був написаний… Підписаний Леонідом Даниловичем Кучмою. Щоб ми бачили, що це за текст, бо в інтернеті його до сьогодні ніде немає. Якщо є все-таки підписаний цей лист, то Пристайко – міністр закордонних справ, та Леонід Данилович, вони повинні підпадати під статтю 111 Кримінального кодексу – державна зрада.

Тарас Лелюх, учасник акції 

- Якщо їхні дії підпадають під частини цієї статті, то має бути розпочате кримінальне провадження та внесене у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань.

Організатор акції Анатолій Шиян каже: учасники заходу – це представники «Національного корпусу» та містяни. Серед них – Сергій Семізаров. Про акцію чоловік дізнався з соціальних мереж.

Сергій Семізаров, учасник акції 

- Я вважаю, що підписання цього договору – це здача національних інтересів. Треба пам’ятати про те, що більше 13 тисяч наших співгромадян загинуло на цій війні. А як казав Шопенгауер: «Нація складається не із живих обивателів, а мертвих героїв». Тому я тут. 

Анатолій Шиян передав письмові звернення до обласного управління СБУ.

Анатолій Шиян, голова обласного осередку партії «Національний корпус» 

- У нас прийняли дві заяви. Й поставили печатки. 

Телефоном помічник начальника обласного управління Служби безпеки України Олексій Скрильник розповів: на заяви дадуть відповіді впродовж 30 днів. Поліцейський Олег Шолудько повідомив: за підрахунками патрульних, у заході взяли участь близько сорока чоловік. Нагадаємо, першого жовтня президент Володимир Зеленський розповів: у Мінську українська делегація узгодила текст так званої «формули Штайнмаєра». Вона ляже в основу нового закону про особливий статус Донбасу, розповів Зеленський.

Стрічка новин