У Полтаві відбувся інклюзивний концерт

У Полтаві відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя» за участі оркестру Львівського національного театру імені Марії Заньковецької. Разом з оркестром виступили вокалісти із вадами зору. Всього у заході взяли участь 40 людей, розповів диригент Богдан Мочурад. За його словами, у Полтаві такий концерт відбувся вперше. 

Це концерт естрадно-симфонічного оркестру Львівського національного театру імені Марії Заньковецької. У ньому взяли участь вокалісти-аматори з вадами зору, розповів диригент Богдан Мочурад. За його словами, тут – співаки з Полтави, Рівного, Мукачевого, Львова та Тернополя. 

Богдан Мочурад, диригент оркестру Львівського національного театру імені М. Заньковецької

- Це є інтегрований концерт «Відчинилося життя». Проєкт існує вже понад  12 років і хочемо, щоб полтавці побачили, що люди, які не бачать диригента, не бачать сонця, дуже глибоко співають й відтворюють тексти та мелодику.

Василь Ковальчук, скрипаль оркестру Львівського національного театру імені М. Заньковецької

- Репетицій практично немає. Їм дається фонограма, вони вивчають все без нас. Потім приїжджаємо у місто, де ми гастролюємо, й з одної репетиції ми виходимо на сцену й граємо.

Богдан Мочурад говорить: на концерті одинадцять вокалістів віком від десяти років. Одна з них – 31-річна масажистка зі Львова Галина Джала.  

Галина Джала, солістка (м.Львів)

- Буду виконувати дві композиції – це пісня Івасюка «Над морем». А також народну українську пісню «На вулиці скрипка грає». Вокалом я займаюсь не професійно, я співаю кілька років у ансамблі незрячих «Струмочок», а згодом мене запросили взяти участь у такому концерті, і я із задоволенням погодилась.

Для безкоштовного концерту підготували двадцять дві композиції, каже Богдан Мочурад.

Богдан Мочурад, диригент оркестру Львівського національного театру імені М. Заньковецької

- Це і українська народна музика, естрадна музика, й світова естрада. Й джаз. У нашому колективі є представник Полтави – це Олена Ковтун. Й ми дуже хотіли приїхати на її батьківщину, щоб вона заспівала разом з нами на цій сцені.

Концерт «Відчинилося життя» у Полтаві відбувся вперше. Диригент Богдан Мочурад розповів: третього жовтня цей концерт пройде і в Кропивницькому.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію