У Полтаві збирають небезпечні відходи

Безкоштовно приймають відпрацьовані ртутні термометри, люмінесцентні лампи та батарейки. Збирає їх екобус. Кожного дня - нова локація. Здати все це містяни можуть у будь-якій кількості та абсолютно безкоштовно.

Полтавці приносять відпрацьовані батарейки, лампи. У когось їх декілька, а от дехто має цілий ящик. Розпочав роботу екобус біля палацу дозвілля «Листопад». Відпрацьовані батарейки, лампи та термометри приймає працівник КАТП-1628. 

Ініціатива появи такого бусу належить екоактивісту Сергію Антоненку. Чоловік давно займається цією темою та має у своєму гаражі майже 5 тонн батарейок. Не один рік намагався звернути увагу міської влади на проблему небезпечних відходів, що дійшло аж до суду. 

Сергій Антоненко, представник ГО «Еколтава»

- Подав судовий позов на бездіяльність міської ради. Вимога - створити окремий збір небезпечних відходів. Адже за законодавством, небезпечні відходи забороняється кидати в смітник.

4 роки боротьби і одна ідей здійснилася. 

Тож цього ж дня батарейки кладуть у пластикові бокси циліндричної форми. Таких боксів аж шість. Їх виготовили у рамках реалізації проекту «Бюджет участі». Ртутні лампи кладуть у пластиковий ящик.

КАТП-1628 має ліцензію лише на перевезення небезпечних відходів. Термометри та лампи відвезуть на територію майданчика, що розташований на Супрунівському промвузлі. Далі лампи поїдуть в Київ, а потім - у Львівську область на завод із переробки люмінесцентних ламп. Використані батарейки передадуть компанії, яка переправить відходи на завод до Румунії.

Сергій Антоненко, представник ГО «Еколтава»

- У договорі з КАТП-1628 ми підписали з екологом таку вимогу - ми маємо право проконтролювати, куди вивезуть Полтавські лампи. Чи в Одесу, з якими вонит співпрацюють чи у Львів на Бондарівку, що має сучасне та екологічне обладнання.

Працівник КАТП-1628 додає, термометри та лампи потрібно здавати в заводському пакуванні. Якщо його немає, то має бути якась тара. 

Упродовж місяця мобільний пункт приймання небезпечних відходів стоятиме в різних місцях відповідно до графіку. На наступні місяці розроблять новий план, з яким ознайомлять містян. 

Стрічка новин