Суд продовжив арешт підозрюваному у стрілянині біля «Ботаніка»

Суд продовжив тримання під вартою підозрюваного у стрілянині біля кафе «Ботанік» Віктору Малому. Запобіжний захід продовжили на 38 днів. Таке рішення ухвалила суддя Октябрського райсуду Полтави Ганна Андрієнко. На засіданні підозрюваний втретє відмовився від послуг адвоката та не визнав вину. 

На початку засідання Віктор Малий звернувся із клопотанням щодо відмови від захисту безкоштовного адвоката від держави Наталії Корнієнко.  

Віктор Малий, підозрюваний

- Вона не ознайомилась з копією моєї карної справи. Вона зовсім не знає у чому мене звинувачують. Вона не може захищати мої інтереси, бо взагалі не знає про що йде мова.

Наталія Корнієнко, адвокат підозрюваного

- Наразі я являюся  третім адвокатом підзахисного Малого Віктора Григоровича. Оскільки у даному випадку особа не має права обирати собі адвоката (обирати собі захисника), вона лише має право на захист, яке передбачене Конституцією України.

Суд відмовив у клопотанні підозрюваного. 

Ганна Андрієнко, суддя Октябрського райсуду Полтави  

- Доки не вирішено питання про заміну, то будемо слухати з адвокатом Корнієнко.

Далі прокурор Григорій Гринь просить продовжити арешт  Віктора Малого. 

Григорій Гринь, прокурор 

- Ризики знищення речових доказів залишаються, оскільки є речі які м на даний час не змогли встановити – їх місцезнаходження. Разом з цим є підозри у тому що при зміні запобіжного заходу не пов’язано із триманням під вартою, підозрюваний зможе впливати на основних свідків.

Віктор Малий, підозрюваний

- Запевняю вас – Ваша честь, якщо ви зміните тримання під вартою на особисте зобов’язання чи домашній арешт, я запевняю що я ніяким чином не буду тиснути на всі ці ризики про які говорив шановний прокурор.

Григорій Гринь каже: під час обшуку у квартирі підозрюваного вилучили фальшиві документи. 

Григорій Гринь, прокурор 

- Якщо брати по учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС, то вилучено три однакових посвідчення на різні ім’я. Паспорт громадянина України вилучений з анкетними даними іншої особи, але з фотокарткою нашого підозрюваного. 

Віктор Малий, підозрюваний

- За документи я нічого говорити не буду, бо треба знати, які документи. Мене там не було, не було навіть адвоката: при обшуку має бути адвокат та відео фіксація й цього нічого не робилося.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя зачитує ухвалу:

Ганна Андрієнко, суддя Октябрського райсуду Полтави  

- Продовжити  строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного Малого Віктора на 38 діб - до 7.11.2019-го року.

63-річного Віктора Малого підозрюють у замаху на вбивство Миколи Сусла - це 115 стаття Кримінального кодексу України, вона передбачає від семи до п’ятнадцяти років позбавлення волі, розповів речник обласної поліції Юрій Сулаєв. Подія сталася шостого серпня близько 23-ї години біля кафе «Ботанік» у Полтаві. Це відео з камери спостереження.  На ньому 40-річний охоронець Микола Сусла зробив зауваження перехожому, який хотів справити природні потреби біля кафе. У відповідь чоловік двічі вистрелив у охоронця. Півтора місяці Микола Сусла перебував у реанімації обласної лікарні. Нині чоловік у реанімації Кобеляцької райлікарні, каже племінниця потерпілого.

Марина Кільчевська, племінниця потерпілого 

- В нього у головному мозку знаходяться дві кулі, їх не планують видаляти, так як це не сумісно із життям. Зараз він перебуває у свідомості, за словами лікарів стабільно тяжкий, хоча він нас баче й чує.

Підозрюваний Віктор Малий провину не визнає.

Віктор Малий, підозрюваний

- І не буду визнавати, в незалежності від вироку.

Нагадаємо, восьмого серпня за ухвалою суду Віктора Малого взяли під варту на 60 діб. 

Стрічка новин