«Війна» за пай

Земля для учасників АТО лише на папері? В Україні всі учасники АТО мають право на отримання земельної ділянки. Проте домогтися виділення паю проблематично. Так сталося й у селищі Машівка Полтавської області. Мати учасника бойових дій на Сході країни вже два роки не може вибороти його законну земельну ділянку.

Світлана Плотнікова вже два роки оббиває пороги Машівської селищної ради. Жінка намагається отримати земельну ділянку. Не для себе, а за дорученням свого сина Дмитра Плотнікова. Хлопець брав участь в АТО, мав тяжке поранення і зараз продовжує служити в ООС.

Світлана Плотнікова, мати учасника ООС

- Я за довіреністю ходжу вже другий рік, пишу заяви до сесії. Мені відмовляють. Документи зібрані всі. Причини називаються різні. Давати цьому оцінку, як професіонал, або, як юрист, я не можу. Тому можу дати оцінку, як громадянка. Коли я вперше туди йшла, в минулому році, навіть, якась гордість була, що мій син заслужив. Коли ти туди і відстоюєш свої права тобі на сесії можуть сказати: «А ти взагалі замовкни, ти тут запрошена».

Вільну ділянку, за словами жінки, у Машівській селищній раді їй не запропонували. Тільки ті, які вже були оброблені і посіяні. Світлана самотужки знайшла ось цю земельну ділянку площею 22га. За інформацією Держгеокадастру її цільове призначення - землі запасу , які НЕ надані у власність або користування громадянам. Проте, як ми бачимо на землі ведуться і велись сільськогосподарські роботи. Причина відмови - відсутність ВІЛЬНИХ земель запасу вказаного в заяві розміру. За роз'ясненням ми звернулись до голови комісії з питань земельних відносин Леоніда Жури.

Леонід Жура, голова постійної комісії з земельних відносин Машівської селищної ради

- Добиваюся я за оцю землю. Там Плотнікови виступають за оцю землю. Отже, переведена вона у землі промисловості. Говорю, надайте мені документ, мені ж на комісії треба. В мене є ось документи Державного земельного кадастру, тут написано - Для ведення особистого селянського господарства. Як її перевели у промисловість , і де, і коли? Значить там було 27 га, залишилось 22 га. Приїхав якийсь чоловік «хімію» там будувати. За це йому дали 16 га. От 22 га відняти 16 га, хватає тим людям? Комісія земельна раніше проводилась без участі голови, а зараз з участю. Голова сідає :«Стій, зачекай, тільки ось так!»

Чому ця ділянка переведена у землі промисловості, а на ній й досі ведуться сільськогосподарські роботи, ми вирішили дізнатись у Машівського селищного голови Миколи Кравченка. Його на робочому місці не застали. Секретар повідомила, що він на нараді у Полтаві. На щастя, з ним вдалося поспілкуватися  телефоном.

Микола Кравченко, голова Машівської селищної ради

- Ми хочемо йому надати цю ділянку, є бажання. Ми пропонуємо мамі на вибір велику кількість ділянок, але їй захотілось в селі Селещина, яка по ген.плану підпадає під промисловість, тобто її цільове призначення не сільське господарство , а промисловість. Відповідно під сільське господарство ми не маємо право її виділити. Якщо, навіть, ми приймемо таке рішення і дозволимо їй розробити документацію, то вона ж її все одно не затверде, тому що архітектор не погодить, бо цільове призначення ділянки не відповідає тому, що ми приймемо і тому, що вона хоче. І вона крім того вважається ця ділянка забрудненою. Чому її і віднесли до промисловості. І третя проблема - там ті ділянки тимчасово використовуються людьми.

Світлана Плотнікова рук не склала. Жінка знайшла ще одну ділянку і сподівається, що цього разу їй не відмовлять. Ось, що нам з цього приводу прокоментував начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило.

Вадим Чувпило, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області

- Вирішення питання на 100% у компетенції Машівської сільської ради громадянка Плотнікова зверталась з відповідними клопотаннями від себе і від імені свого сина до сільської ради п‘ять разів: від перших двох клопотань відмовилась самостійно бо місце розташування ділянок не влаштувало, третій і четвертий раз було відмовлено, бо ділянки згідно з генеральним планом передбачені для промислових об'єктів і п'яті звернення зараз на розгляді сільської ради рішення будуть прийматись на сесії, за попередньою інформацією сину планується надати дозвіл. 

Стрічка новин