Працівники Лубенського підприємства сліпих звинувачують свого керівника у його розкраданні

Лубенське підприємство Українського товариства сліпих опинилося на межі існування. Так вважають його працівники. Вони звинувачують директора Олександра Підлубного у численних порушеннях. Цією справою займаються й правоохоронці. Уже відкрито кілька кримінальних проваджень. У конфлікті Лубенського УТОСу розбирався Анатолій Васевич.

Це підприємство впродовж 86 років надає роботу людям із вадами зору. Сьогодні ж воно переживає не найкращі часи. Працівники кажуть: із приходом нового керівника справи погіршилися. 

Юрій Раківненко, працівник Лубенського підприємства УТОС 

- Ми зібралися, щоб зняти цього директора із цього підприємства, так як він знімає кошти із цього підприємства для своїх нужд. У нього карточка, як домашня, хоча гроші це виробничі.

Ірина Кривуненко, колишній комендант гуртожитку 

- Не платиться вода, не платиться світло, не платиться нічого. Поламалося ще навесні опалення. Його ніхто не ремонтує.

Андрій Білошапко, працівник Лубенського підприємства УТОС

- Наші трудові усіх працюючих він вивіз із підприємства. Немає зовсім документів. 

Тільки прийшов на підприємство – склав список, кого звільнити. У тому списку був я. Він каже: А ви мені з першого разу не сподобалися.

Збирайте свої манатки і забирайтеся із підприємства. Я, звичайно ж, не пішов. Він не має права інваліда першої групи звільняти.

Лариса Коровко працювала на підприємстві головним бухгалтером. Але з приходом нового керівника майже одразу написала заяву на звільнення. Стверджує, що не хоче бути причетною до сумнівних фінансових операцій.

Лариса Коровко, колишній бухгалтер Лубенського підприємства УТОС

- Я працювала із Підлубним два тижні. І коли він украв перші 25 тисяч, я дзвонила головному бухгалтеру із центрального управління. Ніхто не звернув уваги. Я змушена була піти з роботи, бо бачу, що людина краде. А красти разом із ним - мати негативні наслідки.

Людина просто завантажує свого «Джипа» закаточними ключами, що вони зробили. І вивозить, продає на ринку і кладе собі до кишені.

До речі, підприємство не вчасно виплачує й заробітну плату своїм працівникам. На початок вересня заборгованість складала 165 тисяч гривень. Усі ці факти привернули увагу правоохоронців.

Олена Гордієнко, відповідальна за зв'язки з громадськістю Лубенського відділу поліції

- У Провадженні слідчого відділу Лубенської поліції дійсно знаходиться кримінальне провадження одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України. А саме: невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат. За фактом шахрайства та за фактом привласнення розтрати майна. Або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Наразі слідчими за даним кримінальним провадженням проводяться усі слідчі дії та встановлюються обставини події.

Директор підприємства Олександр Підлубний не погоджується із усіма звинуваченнями на свою адресу. 

Олександр Підлубний, директор лубенського підприємства УТОС

- Щодо грошей із картки, то всі питання у письмовому вигдляді на ім'я директора. Щодо ключів – питання на ім'я «Кредмаша» – право власності. А що? Є «Кредмаш», є кримінальна справа. Ставте їм запитання. Була загроза, що документи зникнуть. У нас обшук був 26 у вихідний. Вони заздалегідь знали, що мене тут не буде. Тому, щоб не було підлогу, вирішили перенести в інше приміщення. 

Ситуацію, що склалася на Лубенському підприємстві, обговорювали 24 вересня на президії Центрального правління Українського товариства сліпих. Але на її засідання Олександр Підлубний не приїхав. Про це телефоном повідомив голова центрального правління УТОС Владислав Більчич.

Владислав Більчич, голова центрального правління УТОС

- Його викликали із головним бухгалтером. Але він не з’явився – він на лікарняному. Тому ми перенесли розгляд на наступну президію. Це буде 9 жовтня. У нас є останнє звернення людей про те, що і заборгованість, і сьогодні заблоковані рахунки. Але без нього ми не можемо прийняти рішення.

На час кримінального провадження і досудового слідства підприємство не працює. Через відсутність директора подальших рішень не ухвалюють. А відтак, світла у кінці тунелю утосівці поки що не бачать.

Лариса Коровко, колишній бухгалтер Лубенського підприємства УТОС

- У мене таке враження, що центральне правління спеціально поставило цього молодого хлопця, щоб просто знищити це підприємство. Зараз думки які: оце все здати, що залишилося, продати і все це знищити.

Яким буде майбутнє Лубенського підприємства – покаже час. Ми ж обов’язково слідкуватимемо за подальшим перебігом подій навколо цього конфлікту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію