Випадковість чи недобросовісні «газовики»?

Це питання ставлять жителі третього під'їзду будинку за адресою Гетьмана, 13/18 у Полтаві. Там через начеб-то витік газу його відрізали. Місцеві розповідають: їх не поінформували, а запах було чути з іншого боку споруди. Людям у «Полтавагазі» повідомили про необхідність підписання нового договору. Сказати про це мешканцям мало ЖЕО №2. Утім, виявилося, будинок туди не відноситься. Хто винен у тому, що люди втрапили в таку халепу, дізнавалася Марина Покшіна.

Мешканка будинку за адресою Гетьмана, 18/13 почула запах газу та викликала спеціалістів. Ті приїхали і відключили, але не з того боку і не той стояк. Анна Литвиненко розповідає: були шоковані. У більшості сімей є малолітні діти. Як їм готувати їжу, не зрозуміло. Утім, почали домагатися, щоб виправити ситуацію. Звернулися до ЖЕО №2. Втім, з'ясувалося, що від них організація давно відмовилася. 

Анна Литвиненко, жителька будинку, що за адресою Гетьмана, 13/18

- Обрізали й сказали, щоб зібрали 75% підписів із усього будинку, ми зіставимо з вами договір, що ми можемо вас обслуговувати. Ми не маємо права вам робити ремонтні роботи, бо немає договору. Ми звернулися в ЖЕО. Там нам сказали, що ви не знаходитеся у нас на балансі, ми вас не утримуємо, у вас ОСББ, але ми не зробили ОСББ.

У розпачі й пенсіонерка Ніна Красноштан. Жінка пояснює: витік газу був з іншого боку будинку. Більше того, переконує, він і залишився. Мешканка будинку показує квитанції про оплату послуг ЖЕО №2. Пояснює: у цій ситуації саме ця інстанція мала б допомогти вирішити конфліктну ситуацію. Бо, зізнається, були впевнені, що споруда на їх балансі. 

Ніна Красноштан, жителька будинку, що за адресою Гетьмана, 13/18

- Ось я вам принесла книжечку, тут чітко написано, кому ми платимо гроші. Ми платимо гроші в Домоуправління, ось сума, яку я сплачую, як одинока людина. Усі сплачують у ЖЕО №2. Зараз він від нас відмовляється. Чому? Документи недооформлені, ОСББ у нас ніякого немає.

Працівники «Полтавагазу» за кілька днів відновили постачання блакитного палива. Утім, дізнатися про причину його відключення спробували і ми. У відповіді на інформаційний запит нам повідомили працівники підприємства так: 

припинення газопостачання за адресою Гетьмана, 13/18 пов'язане з аварійною ситуацією, яка склалася внаслідок витоків газу на фасадному газопроводі. З метою ліквідації аварійної ситуації розподіл газу було припинено. 

Що стосується ЖЕО №2, заступник начальника Михайло Лукін розповів: по цьому будинку в них немала заборгованість. А організація, за словами спеціаліста, щомісяця сплачує підрядним організаціям за різні послуги у цій споруді. 

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 

- При нарахуванні 8461 гривня в місяць будинок цей, мешканці, тобто, винні нам 26670 гривень, тобто, іншими словами, майже три місяці йде заборгованість. Ми сплачуємо, виходячи з тих коштів, що нам сплачують, за вивіз сміття, тому що у нас є договір з КАТП-1628, ми сплачуємо за електроенергію, яка йде на освітлення під'їздів, ми сплачуємо за дезінфекцію.

Це, пояснює Михайло Лукін, те, що входить до їхніх постійних послуг. Але бувають і екстренні випадки. У таких ситуаціях, ділиться спеціаліст, людей з цього будинку без допомоги теж не залишали.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 

- Лише каналізація за 2019 рік, ми виїздили 14 разів у цей будинок. Ми не покинули їх, ми миттєво по дзвінку виїздим туди, наші аварійні служби виїздим і чистимо відповідно.

З юридичної точки зору, пояснює адвокат Зарас Захаров, відстояти правду мешканці будинку можуть.

Тарас Захаров, адвокат

- Якщо послуги не надаються, то вони повинні скласти акт, підписати його мешканцями будинку, викликати уповноваженого представника ЖЕО, зробити дзвінок на лінію, щоб зафіксувати цей факт, і потім із вказаним листом звернутися спочатку до ЖЕО з проханням відшкодувати вказану суму. Якщо ЖЕО не задовольнить цю суму, не задовольнить лист, то звертатися звичайно до суду.

Жителі будинку за адресою Гетьмана, 13/18 так і планують зробити. Показують квитанції. Вони всі збережені, переконують люди.

- Чого ми не на балансі ЖЕО? Куди йдуть кошти, кожна квартира, кожен власник сплачує кошти.

- Ось дивіться, книжка, ось розрахунки, ось всі мої підклеяні «ті». Ось сплачено, у кожного сума різна, я зараз живу сама і в мене 86,66.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію