У Полтавській ЗОШ №9 тепер є кабінет віртуальної реальності

Побачити віртуальну реальність. Саме така функція доступна від сьогодні для учнів Полтавської школи №9. Для неї працівники Управління освіти закупили шоломи віртуальної реальності. Використовувати їх можна під час вивчення різних предметів. Для чого ці пристрої та які перші враження від них у вчителів та учнів, знає Марина Покшіна.

Такий вигляд від сьогодні має кабінет віртуальної реальності. Відкрили його на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9. Він у нашому місті перший. Як пояснює вчитель фізики та астрономії Олександр Займак, віртуальні шоломи, які вони отримали, знадобляться і на інших уроках. Пояснює: на його занятті сьогодні діти одночасно спостерігали за сузір'ями, взаємодіяли з ним і слухали вчителя. Утім, розповідає педагог, є і складнощі у використанні даних пристроїв.

Олександр Займак, вчитель фізики та астрономії Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 

- Зараз стартреки англійською мовою. Звичайно, що учням було важко орієнтуватися, потрібно орієнтуватися англійською мовою і перекладати ці сузір'я з англійської на українську мову. Ця технологія досить цікава, вона дозволяє як на уроках фізики заглянути туди, де не можна побути, наприклад, як електричний струм поширюється.

У захваті від віртуальних шоломів і учні. Перший бінарний урок провели у 11 класі. Діти побачили зоряне небо та спробували шукати сузір'я. 

Ірина Шапира, учениця 11-Б класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №9

- Дуже цікаво, дуже зручно, тому що на астрономії, коли практичні роботи, а погода буває різною, не завжди можна вийти на вулицю, а інодій пізно, не завжди батьки випускають. А так одягаємо шоломи, ну єдине – потрібно встановити програму, але це легко на телефоні.

Начальник Управління освіти Полтавського міськвиконкому Юрій Матвієнко пояснює: ці шоломи для вчителів відкривають широке поле для інновацій. Тому, розповідає він, уроки для учнів можуть у перспективі бути цікавішими й кориснішими, ніж були раніше. Зізнається: такі шоломи найближчим часом мають з'явитися у кожній школі. У цю ж закупили 11 комплектів. Саме така кількість через те, що в кабінеті стільки ж і робочих місць. Юрій Матвієнко переконує: вони зовсім недорогі.

Юрій Матвієнко, начальник Управління освіти Полтавського МВК

- Вчителі у нас готові фахово, професійно їх використовувати, тобто, цьому не потрібно навчатися, проходити курси, вони готові, потрібні тільки шоломи. Ціна одного шолома – порядка 600 гривень. Як ви розумієте, це наскільки недорого, що, я думаю, ми маємо задавати собі питання, а чому до сих пір їх немає в кожній школі. Так що, я думаю, що найближчим часом вони почнуть активно входити в освітні заклади нашого міста.

Естафету 9 школи, розповідає Юрій Матвієнко, має підхопити десята. Там самі учні виступили ініціаторами. Діти хочуть, щоб і в їх школі з'явилася така техніка. Вони навіть готують проект. Його хочуть подати на обласний бюджет участі. Тому начальник Управління освіти закликає усіх полтавців підтримати учнів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію