Четверта річниця з дня заснування 18-ї окремої бригади армійської авіації

Обличчям до ворога – серцем до України. Таке гасло бойових льотчиків, які служать у вісімнадцятій окремій бригаді армійської авіації, що базується у Полтаві та підпорядковується безпосередньо командуванню сухопутних військ. Сьогодні у військовій частині відбулися урочистості з нагоди четвертої річниці з дня заснування.

Вісімнадцята окрема бригада армійської авіації була створена в лютому 2015 року у зв’язку з тоді вже тривалою на той час російською агресією на Сході України. Насправді ж днем народження частини вважають 1 жовтня, коли на полтавському летовищі з’явився перший гелікоптер Мі-8. Бригада стала четвертим підрозділом армійської авіації у складі Сухопутних військ України. На полтавське летовищ зібрали як особовий склад з багатьох регіонів країни, так і гелікоптери виробництва ще радянського Союзу – Мі-8, Мі-24 та Мі-2. На бойових машинах встановлені сучасні засоби захисту від переносних зенітно-ракетних комплексів, призначених для ураження вертольотів і літаків противника, що низько летять, засоби відстрілу теплових пасток та спеціальні «розсіюючі екрани» на двигунах у Мі-24, які зменшують теплову помітність бортів. Також на Мі-24 підвішені керовані протитанкові ракети «Штурм-В», які застосовувалися в зоні АТО для знищення бронетехніки ворога. Більшість особового складу – учасники бойових дій, які виконують типові завдання для армійської авіації і зараз бійці постійно перебувають в зоні операції об’єднаних сил.

Сергій Пожидаєв, командир 18–ї окремої бригади армійської авіації

- Брали участь в операціях визволення Слав’янська, Краматорська, Донецькій операції 26 травня, десантування туди десанту. Також в рейдових діях для десантуванню військ по захисту кордону України, Луганський аеропорт.

Льотчики щодня вдосконалюють літну майстерність, проводять десантування із парашутом з різних висот, готуються до виконання як цивільних, так і військових завдань як вдень, так і вночі при будь яких метеоумовах. 

Сергій Пожидаєв, командир 18–ї окремої бригади армійської авіації

- Основне завдання частини в силах спецоперацій на Донеччині та Луганщині – вивезення поранених з зони бойових дій, забезпечення маневру військ, перевезення особового складу і чергування в системі ПВО.

Кращих бойових льотчиків частини на плацу цього дня нагородили грамотами ОДА, а їх колеги в повітрі продемонстрували льотні навички десантування з використанням системи «канат» і евакуацію поранених за допомогою гвинтокрилів з обмежених майданчиків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію