30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Арт-лекції, літературне рандеву та бібліотерапія. 30-го вересня в державі відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Так у Полтавській обласній бібіліотеці імені Котляревського цього дня приймали гостей, проводили семінари та показували дореволюційні видання. 

День бібліотек впроваджений в Україні у 1998 році й покликаний підкреслити актуальність читання та важливість книгозбірень. Майже кожний відділ наукової бібліотеки в Полтаві підготував свій тематичний захід. Так у відділі краєзнавства для школярів влаштували цілу виставу за участю актора-аматора, «Котляревського». 

Марина Федорова, завідувачка відділом краєзнавства ПОУНБ ім.І.Котляревського

- «Іван Петрович» розповідав школярам, як він писав Енеїду, ми показували Енеїду 1842 року, це таке видання рідкісне, яке зберігається в фонді нашої бібліотеки.

На ратитетному виданні помітні особливі печатки, екслібриси. Це значить, раніше книга була у приватній бібліотеці. Загалом у фонді зберігають понад шістдесят видань «Енеїди». 

А нижче – читають лекцію про долю й метаморфози п'єси «Наталка-Полтавка». У листопаді матимем нову «круглу» дату – 130 років з дня  написання однойменної опери авторства Миколи Лисенка.   

Інна Загребельна, гол. бібліотекар відділу мистецтв ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Я звернулась в рамках своєї лекції до самих яскравих сторінок оперної та кінематографічної «біографії» Наталки-Полтавки.

У Полтаві п'єсу поставили 200 років тому. А згодом, розповіла бібліотекарка, ми побачимо фольклорну комедію «Наталки», але вже на екранах – таку стрічку готує до показу одеська кіностудія. 

Привітати бібіліотекарів прийшли й учні школи «Паросток». Одинадцятикласник Олександр впевнений: інтернет не замінить особливу атмосферу читальних залів. 

Олександр Супрунець, учень ПНВК «Паросток»

- Так, звичайно, все можна прочитати в інтернеті. Але коли ти доторкуєшся до книги, ти розумієш і сприймаєш сюжет, головних героїв взагалі по-іншому.

У холі влаштували куточок «арт-терапії» – бажаючі могли відволіктись від читання та помайструвати сувеніри. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію