28 вересня – Всесвітній день боротьби зі сказом

В Україні й понині реєструють поодинокі випадки цього смертельного захворювання у тварин. Що треба знати про вірус сказу, як попередити хворобу у домашнього улюбленця, впізнати її симптоми у безпритульних чи хижих звірів – дивіться у сюжеті.

Сенс дня боротьби зі сказом – закликати власників домашніх тварин обов’язково щороку робити чотирилапим щеплення для профілактики  смертельної недуги. Вакцинація – єдиний і надійний спосіб попередження сказу, говорять лікарі, до того ж – це вимога чинного законодавства. Щеплення починають робити кошенятам й цуценятам у віці від дванадцяти тижнів. Проте найпоширеніша відмовка господарів – «моя тварина не виходить з дому чи подвір’я». 

Валентина Джуган, завідувачка ветеринарної клініки

- Це думка абсолютно хибна, адже основним резервуаром і збудником сказу є всі дикі та свійські хижі тварини. Це є криси, миші, кажани, їжачки, з якими полюбляють гратись наші улюбленці. І, звичайно ж, безпритульні тварини.

Зоозахисниця Анна Кондра – власниця бельгійської вівчарки, з якою невпинно розучує різноманітні команди. Гаджо ще цуценя, хоча вже поважного розміру. Жінка говорить: вакцинація – те, чим нехтувати просто небезпечно. 

Анна Кондра, зоозахисниця, власниця вівчарки

- Майже два тижні тому в місті Миргород заскочила до міста скажена лисиця, яка завдала травм трьом людям, це офіційно зафіксовано, і покусала безліч домашніх та безпритульних тварин.

Якщо тварина нещеплена, і є підозра на сказ, наприклад, її покусали на вулиці, у приватних клініках мають право відмовити її оглянути. Для цього треба звертатись до фахівців державних лікарень ветеринарної  медицини, які знають, як працювати з ураженими звірами. Сказ передається через кров та слину. Хвора тварина помирає протягом кількох днів. Симптоми сказу – параліч глотки, слиновиділення, страх світла та води. 

Русана Мурашка, ветеринар

- Слабкість кінцівок. Тварина може бути дуже агресивною, або, навпаки, дуже лагідною. І це дуже швидко чергується.

Людина теж може загинути без вчасного лікування. При укусі безпритульної чи хижої тварини необхідно промити й обробити рану, негайно звернутись до лікаря.

Стрічка новин