Полтавський краєзнавчий музей поповнився новими експонатами

Власну колекцію документів, книг та мистецьких творів йому подарував мистецтвознавець Віталій Ханко.

«Щедрий дар мистецтвознавця Віталія Ханка». Так називається виставка, яку відкрили у Полтавському краєзнавчому музеї. Український мистецтвознавець, бібліограф, музейник, викладач, нащадок козацького роду Віталій Ханко подарував музею те, що збирав усе своє життя. Це – понад дві з половиною тисячі творів живопису, графіки, українського декоративно-ужиткового мистецтва, книг, брошур, газет та документів.

Віталій Ханко, мистецтвознавець

- Я спочатку почав колекціонувати для наукової роботи вироби з дерева. Потім – рушники, вишиті й ткані речі. Далі – гончарні вироби. І потім, відповідно, мав гарні стосунки з багатьма художниками. І вони мені дарували. Оце все, що я назбирав за життя, я дарую краєзнавчому музею.

Тамара Кондратенко, головний зберігач фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. В.Кричевського

- Ми сьогодні стали свідками дуже гарної традиції меценатства, благодійництва.

В цілому такий безцінний дар, який навіть важко оцінити у грошовому еквіваленті. Він дійсно поповнить не тільки фонд нашого музею, а як його складова частина увійде до державного музейного фонду України.

Серед речей, що відтепер знаходитимуться у залах та фондах музею, – чимало цінних і рідних для Віталія Ханка. Як, приміром, картина «Не забувай нашу рідну Україну». Цей мистецький твір дістався йому від родички – тітки Шури із Миргорода.

Віталій Ханко, мистецтвознавець

- У 15 років вона для мене заспівала «Ще не вмерла Україна». 37 рік. І в неї у хаті висіла ця картина. Називається «Не забувай нашу рідну Україну». Вона виконана на дикті. І коли ви будете дивитися на небо – там кольори нашого національного прапора.

Справжньою родзинкою виставки є живописні роботи пензля Андрія Сербутовського, Павла Волика, Сергія Гнойового, Наталії Юзефович, Миколи Підгорного та багатьох інших. 

Микола Підгорний, заслужений художник України

- Тут картини художників дуже високого рівня. Я теж із задоволенням взяв участь у цьому заході. Адже в експозиції є й моя робота – портрет Віталія Ханка. Безумовно, мені цікавово було оглянути цю виставку.

Відвідувачі висловлювали своє захоплення як речами, переданими музею, так і самим фактом благодійництва. 

Олена Терник, пенсіонерка, волонтер

- Це ж така громадянська позиція – віддати все своє надбання – це безподобно. Я оце узнала, і навмисно прийшла сюди спеціально. І вдягла свій одяг, щоб показати, якими ми були жінки літні, сто років тому.

Юрій Самойленко, голова обласної організації Національної спілки художників України

- Я в такому культурологічному шоці. Бо акція передачі приватної колекції у такій кількості і в такій якості. Я вважаю, це унікальна подія не тільки для Полтави, а взагалі для України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію