Церемонія нагородження «Лицарський хрест добровольця»

«Лицарський хрест добровольця». Саме так назвали церемонію нагородження добровольців, які захищали країну упродовж останніх п'яти років. Організували її у 2016 році волонтери. Мета – розповісти українцям про невідомих героїв. У Полтаві цього разу таких відзначили 20.

Цією піснею починається церемонія нагородження. Спочатку нагороди отримують родичі загиблих військових на Сході. Одна з них – мати полеглого Олександра Матійчука – Віра. Вона згадує: син був життєрадісним і завжди усміхненим. А головне, ділиться жінка, – допомагав усім. У батальйні «Полтава» прослужив недовго, всього кілька місяців.

Віра Матійчук, мати загиблого на Сході Олександра Матійчука

- Пішов у батальйон, служив, і їх там 30 чоловік було в батальйоні, вони були, як одне ціле. Він першу ротацію, як пробув там, ми його вмовляли із моєю сестрою, щоб він залишився, не їхав більше туди. То він говорив: «Мамо, як я можу туди не піти? Якщо я туди не піду, то значить хтось звідти не повернеться».

Далі нагороди отримують учасники бойових дій. Серед них – Юрій Крамаренко. Він згадує: на Сході був менше року. Утім, назавжди запам'ятав, як війна змінює людей. Розповідає: познайомився з двома студентами. Вони вирішили під час канікул поїхати позахищати кордони Батьківщини. 

Юрій Крамаренко, учасник бойових дій на Сході

- Коли їхали на війну, в них було таке дитяче: «Війна – це таке...». Дитячі відчуття і емоції, нас призначили на різні позиції, та коли я з ними зустрівся через тиждень, я побачив їхні очі. Я їх назавжди запам'ятав, це були очі дорослих чоловіків і людей, у яких змінилися цінності в житті.

Організаторка заходу Оксана Тунік-Фриз розповідає: виїжджаючи із зони бойових дій, волонтерська команда вирішила організувати церемонію нагородження «Лицарський хрест добровольця». Ділиться: хочуть, аби українці знали народних героїв. 

Оксана Тунік-Фриз, організаторка

- Наша церемонія, вона, безумовно, у першу чергу, покликана відзначити і нагородити добровольців, але не менш важливою функцією, завданням, яке ми ставимо перед собою, – це просвітницька місія, яку ми несемо. Ми хочемо показати народу України, що саме ці люди взяли на себе відповідальність за країну в 14 році. Це – найгідніші люди.

Усього нагороди отримали 15 учасників бойових дій та 5 посмертно.

Стрічка новин