У понеділок полтавців запрошують на святкування Дня міста

Вінок-оберіг для Полтави. Саме такий подарунок планують зробити майстри та організатори свята на День міста. Відбудеться воно 23 вересня. Тонни гілок, квітів та калини завезуть напередодні. Із них полтавці сплетуть «рекордний вінок». Організацією свята займаються керівники Полтавської міської ради та Управління культури. Як йде підготовка до дійства та що чекає містян цього дня, знає Марина Покшіна.

Ідея зробити рекордний вінок виникла у директора творчого об'єднання «АРТландія» Ірини Григорової. Вона показує та розповідає, як це буде відбуватися. Ділиться: із собою потрібно мати гарний настрій, гілочки, квіти та калину. Сплетеним вінком планують «обняти» кільце навколо Корпусного парку.

Ірина Григорова, директор творчого об'єднання «АРТландія»

- Основа – 1120 метрів, заготовлений ось такий джгут, зараз уже люди його стікерують по 25 метрів таким локаціями. Тому що багато активістів, які долучаються і кажуть: «Дайте нам одну локацію». Є такі, що телефонують і говорять, що їм потрібно три.

Як розповідає директор Полтавського міського будинку культури Лариса Семеняга, у такий спосіб хочуть об'єднати людей. Сьогодні навчили і розповіли відповідальним на локаціях, які їх завдання. Тому 23 вересня з 8 ранку біля Корпусного парку організатори чекають усіх охочих долучитися до виготовлення вінка. Скільки років місту – така й довжина. Матеріал, переконує директор Полтавського міського будинку культури Лариса Семеняга, будуть брати лише там, де потрібна санітарна «чистка»: у Дендропарку, на Співочому полі та на Полі Полтавської битви. 

Лариса Семеняга, директор Полтавського будинку культури

- Ми звернулися у відповідні служби – у «Зеленбуд». І була проведена зустріч прямо на полі з фахівцями, ми проїхали тричі поле і знайшли ті місця, які потребують санітарної вирубки.

Присутній на зустрічі і секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Він повідомив: 23 вересня на місці заходів буде обмежений рух транспорту. Переконує: вжили всіх заходів, аби свято було безпечним, і запрошує всіх у понеділок зранку в Корпусний парк.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я запрошую полтавців долучитися до плетіння, запрошую долучитися із своїми квітами, якщо є бажання, з 8 ранку 23 вересня, протягом дня ми будемо готувати цей вінок, будемо вплітати туди, у тому числі і ваші квіти. І потім увечері, після ходи у вишиванках, зробити разом цей великий-великий оберіг навколо Корпусного парку.

Після параду вишиванок та встановлення рекорду Олександр Шамота запрошує усіх на Театральну площу. Там буде виступати оркестр «Прайм оркестра» із світовими хітами. Після концерту полтавці зможуть подивитися на відкритий до Дня міста оновлений світлотанцюючий фонтан на Майдані Незалежності.

Стрічка новин