Свято для дітей з аутизмом

Зустріли осінь. Така тематика свята. Пройшло воно у парку «Перемога». Організували його учасники громадської організації «Рівновага» для дітей з аутизмом. На заході розважалися, гралися та спілкувалися. Як це було, бачила Марина Покшіна.

Починається свято виступами героїв із мультфільму «Фіксики». Далі Сімка і Нолик починають грати з дітьми. Спершу всі годують змію. Кульки одна за одною вкидають їй у рот. Серед гостей – Вікторія Кундіус. Вона на захід привела свого сина. Ділиться: подібні свята для них – надзвичайно важливі. 

Вікторія Кундіус, мама хлопчика з аутизмом

- Це зайвий раз соціалізація, це в деякій мірі й сенсорна інтеграція. Тому що тут і мильні бульбашки, тут і спілкування, і повітря. Все, що передує тому, що дитина маленькими кроками іде до якихось своїх маленьких успіхів.

Далі аніматори грають з дітьми у гру «Веселка». До малечі підходить Юлія Бондаренко. Вона прийшла на свято разом із сином Максимом. Розповідає: її дитина хоч і не любить спілкуватися, але не може без розваг та ігор. 

Юлія Бондаренко, мама хлопчика з аутизмом

- Свято завжди потрібне для дітей, тому що в них таке життя складне, що їх не завжди сприймають такими, які вони є. Тому це така гарна нагода для того, щоб соціалізувати дітей. Вони один одного завжди підтримують. Вони сприймають одне одного такими, які вони є.

Як розповідає представниця громадської організації «Рівновага» Олена Якименко, для дітей з аутизмом їхня команда подібні свята проводить кожної пори року. Ділиться: у такий спосіб вони зустрічають літо, осінь, зиму та весну. 

Олена Якименко, представниця ГО «Рівновага»

- Свято розважального характеру та інклюзивного характеру, тому що дітки, як і звичайні, так і наші з аутичним спектром сьогодні будуть у колі даного свята.

Далі аніматори разом з організаторами роздають усім учасникам повітряні кульки. Завершує свято шоу мильних бульбашок. Усього на захід прийшло близько тридцяти дітей. Самі ж розваги тривали півтори години.

Стрічка новин