Конфлікт підприємців через перевантажену дорогу біля Центрального ринку

Не проїхати. Це – головна претензія покупців, продавців та водіїв, які змушені їздити по вулиці Новий Базар. Там з усіх сторін припарковані автомобілі. Із деяких з них прямо на місці ведеться торгівля. Люди ходять впритул до автівок, які рухаються. Ані дорожніх знаків, ані дорожнього покриття немає. А є й ті, хто на проїзній частині зранку починає розвантажувати свій товар. Майже всі продавці на ринку бояться журналістів. У чому причина, хто винен та чи зміниться щось у перспективі, дізнавалася Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондентка

- Транспортний рух по вулиці Новий Базар постійно ускладнений під час роботи Центрального ринку. Причина – припарковані автівки з обох боків.

Свій транспорт паркують не лише продавці овочів. Один із тих, хто щоранку розвантажує із причіпа кавуни, – ось цей чоловік. Він із нами спілкуватися не хоче. Грубіянитьть, ображає і не бачить нічого поганого у своїх діях.

- Я звичайний вантажник, я в цьому нічого не розумію.

- Тобто, це все не ваше?

- Ні, не моє.

- Я – звичайний працівник, я працюю, зараз хочу пообідати, а ви мені заважаєте. У мене кусок застряг у горлі через вас.

- Свою санітарну книжку можете показати? 

- Звичайно вона є, але не з собою.

Ані документів на товар, ані санітарної книжки у чоловіка немає. Не знає він і про те, чи оформлений він офіційно. Йдемо далі. Двері із причепів, на яких розкладений товар, закриваються буквально у нас «перед носом». Під ногами, крім величезних ям і калюж після дощу, – ще й купи сміття. Під однією автівкою – листки капусти і порожні порвані ящики. Під іншою – паперові стаканчики та пластиковий посуд. 

Марина Покшіна, кореспондентка

- Ось тут, на цьому місці, торгівля ведеться прямісінько з вантажного автомобіля. Утім, продавця картоплі чомусь на місці немає.

Хто не встиг зачинити свій магазин «на колесах», той все покинув і просто втік. Покупці ходять від одного прилавку до іншого. Володимир Таран розповідає: його влаштовує тут усе, окрім асфальту під ногами.

Володимир Таран, покупець

- Асфальт зрихлений, ями кругом, і так далі, і тому подібне. І, якби вони рядами хоч стояли, а то доводиться лабіринтувати між ними. Хоча багатий вибір є.

А – це пенсіонерка Любов Недавня. Жінка їздить сюди із другого кінця міста через низькі ціни. Зізнається: претензії – лише до покриття під ногами.

Любов Недавня, покупець

- Тут дешевше, а там більш свої торгують, оце я живу на Браїлках, так там взагалі не докупишся. Зараз картопля у них 18-19 продають, а тут все таки 12. Ото лише ямки тут потрібно заасфальтувати, а так все нормально.

Йдемо далі по ряду. Біля ось цих овочів також немає продавця. Один із перехожих підказує: він усередині. Заходимо туди. 

- А ви тут заховалися? 

- Ні, я просто тут сиджу.

- А у вас там товар без нагляду...

- То не мій.

- А чий? 

- Там на вулиці є.

- А ви що тут робите? 

- Просто сиджу.

А так виглядає виїзд із вулиці Новий Базар. Прямісінько на дорозі зупиняються автобуси, люди в цей час перебігають вулицю. Ані дорожніх знаків, ані пішоходного переходу немає. Пасажири, які виходять з громадського транспорту, також ступають на проїзну частину. Олександр Головня розповідає: це питання полтавці підняли ще у 2018. Керівники міської ради спочатку допомагати не хотіли, розповідає він. Утім, пізніше, зізнається, все ж пообіцяли ознайомитися із скаргами. 

Олександр Головня, учасник ГО «Міжнародні формування. Міжнародний контроль»

- Неодноразово спілкувалися з міською владою, безпосередньо з Чепурком Олексієм Григоровичем. Він спочатку сперечався, не погоджувався з тим, що на даній території потрібно наводити лад. Були скарги неодноразово від людей, які обслуговуються тут, і безпосередньо від тих людей, які тут займаються своєю торгівлею.

Із цим питанням ми звернулися до секретаря Полтавської міської ради Олександа Шамоти. Бо заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексій Чепурко нам повідомив: ця ситуація – не в його компетенції.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я, наскільки знаю, там питанням наведення ладу на Новому Базарі займається безпосередньо профільний заступник Тетяна Юрченко. У неї є певний перелік заходів, які потрібно виконати. І вона після їх виконання і доповість, що і як.

Ми будемо слідкувати, чи вирішиться питання із вулицею Новий Базар. 

Стрічка новин