ГО «Детектор медіа» провела в Полтаві дискусію для місцевих ЗМІ

Медіа, реформи, вибори. Три теми, що обговорювали київські експерти з полтавськими. Громадська організація «Детектор медіа» провела в Полтаві дискусію для місцевих ЗМІ. Під час заходу презентували два безкоштовних онлайн-курси для журналістів. Чи правильно медійники висвітлюють тему виборів, влади та реформи, перевірила й наша Тетяна Лемешко.

Курс «Медіа-стандарти під час виборів» має просвітницьку мету і допоможе журналістам об'єктивно висвітлювати виборчий процес. Здавалося б, президента обрали, нова Верховна Рада працює. Скільки можна нагадувати про вибори? Аж ні. На часі – вибори місцеві. Оскільки медіа — не тільки важливе джерело інформації, спираючись на нього, виборець ухвалює рішення, за кого віддати свій голос. Журналістика – це ще й прозорий, неупереджений аналіз. А також – важливі акценти. При цьому слід пам’ятати, що журналістський матеріал впливає на думку людей. А отже, потрібно зважувати кожне слово, вважає програмний директор ГО «Детектор медіа», секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський.

Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа»

- Це стосується і центральних, і регіональних ЗМІ. Щоб якимось чином цю ситуацію виправити, ДМ розробляв з минулого року набори навчальних матеріалів для журналістів, як висвітлювати вибори, щоб це було конструктивно. І як висвітлювати реформи, щоб допомогти людям розібратися в цьому процесі і знайти місце, і долучитися до тих змін, які відбуваються в країні.

Онлайн курси розміщені безпосередньо на сайті «Детектор Медіа» і їх може отримати будь-хто. Однак розробники навчальних програм вирішили поговорити з медійниками віч-на-віч. Для цього експерти завітали в кілька областей України. До Полтави вони відвідали Чернігів та Миколаїв. Також спілкувалися на цю тему з представниками ЗМІ в Харкові на Донбас Медіа Форумі.

Курс «Конструктивне висвітлення українських реформ у регіонах» містить 5 тем про конкретні реформи. У кожній розробники інтерактивно пояснюють цілі реформи, відповідальні органи влади для прийняття рішень, типові помилки та маніпуляції при висвітленні теми.

Щодо останнього, то редактор фактчекінгової платформи ВоксЧек, аналітик прямоефірного ток-шоу «Зворотній відлік» Максим Скубенко говорить про відсутність комунікації між державою, людьми та ЗМІ. І пояснює причину такого розриву.

Максим Скубенко, аналітик прямоефірного ток-шоу «Зворотній відлік»

- Її немає, тому що у нас склалося так історично, що попередні 25 років владі було просто байдуже. Потім, після Революції Гідності, прийшла нова влада, прийшли умовні реформатори. Але вони вирішили, що комунікувати з людьми не потрібно, а потрібно робити свою справу. Робити реформу. І ми дійшли до тієї точки останніх виборів, де я хочу поставити питання: ви знаєте багато про реформи, які пройшли чи тривають в Україні?

Аналітик зазначив, що журналісти часто обізнані в окремій темі реформ. І висвітлюють, наприклад, більше судову. А от, приміром, про медичну часто забувають. Або ж навпаки. Пояснює такі дії медійників фахівець тим, що кореспондент сам до кінця не розібрався в темі. Або ж просто небажанням навіть у ній розбиратися. Щоб такого не було, експерти проводять саме медіатренінги.

Телеканал «Центральний», наголошує заступник генерального директора Юрій Крушановський, намагається охопити весь спектр реформ, які відбуваються в Україні.

Юрій Крушановський, заст.ген.директора телеканалу «Центральний»

- Звичайно, наш канал активно приймає участь у суспільному житті і висвітлює ті реформи, які відбуваються як в Україні, так і в нашому регіоні. Це ми говоримо і про медичну. Висвітлюємо, як реформуються заклади, які нові впроваджуються системи. Це стосується і реформи децентралізації. Це активна дуже і важлива тема, яка досить погано висвітлена у загальних медіа. Якщо ми беремо мешканців великих міст, вони фактично нічого не знають про те, як реформуються зараз села та невеликі містечка. Звичайно, ми не можемо не говорити про освітню реформу. Тому що вона стосується безпосередньо життя нашого майбутнього, дітей. Тому дуже важливо висвітлювати це і показувати нашим громадянам.

Стрічка новин