До Полтави приїхали освітяни з Івано-Франківська

Основна мета візиту - перейняти новий досвід у полтавських колег-педагогів, відвідати історичні місця. Двадцять два делегати, представники Департаменту освіти й науки та керівники різноманітних навчальних закладів пробудуть в обласному центрі два дні.

Гостей зустріли у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського. Сам автор Енеїди, перевдягнений актор, проводить делегатам екскурсію. Попереду у освітян - насичена програма, говорить очільник управління освіти Юрій Матвієнко, «круглі столи», візити, зустрічі. Обговорити з івано-франківськими колегами є що, адже нині - переломний етап в історії української освіти, каже посадовець.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавської міської ради

- Враховуючи той факт, що в Україні триває реформування освіти і освітяни всіх міст стикаються з тим, як тлумачити, реалізовувати, впроваджувати цю реформу. Звісно, що головна мета – це обмін ідеями, проведення спільних заходів, це обмін думками по реалізації реформи.

Навесні цього року полтавські педагоги першими відвідали Івано-Франківськ. А сьогодні підписали Меморандум про постійну співпрацю між освітніми департаментами обох міст. У подальшому це передбачає проведення спільних конференцій, семінарів та інших заходів. 

Ігор Максимчук, директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради

- В міста Івано-Франківська налагоджені тісні зв’язки з багатьма країнами Європи. Це - Польща, Німеччина, Франція, а от всередині України ми менше спілкуємось. І от ми вирішили почати таке спілкування, почати таку співпрацю. 

Гості та господарі переглянули ролик про здобутки освітніх закладів Полтави. Зокрема, проведення педагогічної конференції  «EdCamp», відкриття інклюзивно-ресурсного центру, підготовку екзаменаторів ЗНО, закупівлю новітнього обладнання для класів відповідно до вимог реформи «Нова українська школа». Проте, одна із цілей зустрічі - відверто говорити і про труднощі, з якими стикається сучасний педагог.

Дмитро Скиданчук, директор НВК «Школа-гімназія №3» (м.Івано-Франківськ)

- Ми хочемо встигнути за Європою, але починаємо з іншого боку. Не вистачає технологій, хотілося, щоб кожний кабінет був оснащений за новими зразками європейськими, щоб в кожному кабінеті були мультимедійні проектори, смарт-дошки. Але поступово, я думаю, все вдасться.

Наприкінці офіційної частини полтавці вручили колегам з Івано-Франківська пам’ятні подарунки.

Стрічка новин