До Дня міста відзначили лауреатів премії імені Короленка

Учасники різні за віком, але всіх поєднав Володимир Галактіонович. Кожна номінація відображує ту чи іншу сферу життя Короленка. Активна громадська діяльність, меценатство і, звісно, популяризація творчої спадщини. Всіх лауреатів премії імені Короленка відзначили дипломами та грошовою винагородою від міської влади. 

Юлія Царенко ще школярка, але дівчина знає про Короленка багато. Свої роздуми відобразила в есе. Її визнали кращою та дали перше місце. 

Юлія Царенко, лауреатка премії ім.В.Г.Короленка  

- Мені запропонувала вчителька. Я вирішила спробувати. Я дуже люблю читати, писати якісь оповідання. Тож вирішила спробувати. Коли я прочитала твір, то прониклась ним і написала есе.

А от Олена Опанасюк дивувала не словом, а руками. Жінка займається соломоплетінням. Починала з кошиків та невеликих елементів декору, а на сьогодні майстриня – учасниця всеукраїнських виставок та фестивалів. Самостійно вирощує жито, яке згодом перетворюється в іграшки чи предмети побуту.

Олена Опанасюк, лауреатка премії ім.В.Г.Короленка

- Як раніше, серпом зрізаю жито. Снопи в'яжу, сушимо. На сонечку вона висихає і виходять різні відтінки. Солому починаю зрізати, коли колосочки тільки цвітуть. Тоді вона виходить тршіки зеленкуватого відітінку. 

Конкурс щорічний. У міській раді не забувають, адже популяризація творчості земляків – це найперше, що потрібно.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради 

- Полтава пишається своїм славетним земляком В.Г.Короленком. І ще в 2003 році була започаткована премія, що носить його ім'я. Цією премією ми нагороджуємо талановиту молодь, студентство та громадських активістів. Цьогоріч міська влада виділила 30 тисяч гривень. І сьогодні ми бачимо щасливі обличчя, які отримали цю премію. 

Наступного року, говорять, кількість номінацій може збільшитися. Адже щороку охочих долучитися – все більше. 

Олександр Кудацький, депутат Полтавської міської ради 

- Якщо з цих лауреатів з'являться у нас нові художники чи поети, яких підштовхне ця творчість, то так. Не виключено, що сьогоднішнє покоління 11-14 років буде прославляти нашу Полтавщину на теренах України і світу. 

Після церемонії нагородження школярі читали вірші та продемонстрували невелику сценку.

Цього ж дня нагородили і лауреатів пленерного живопису «Туристичними стежками Полтави».

Стрічка новин