У Полтаві на роботу їхали велосипедом

«Велосипедом на роботу». Така акція пройшла сьогодні в Полтаві. Усі бажаючі пересіли на цей вид транспорту. Серед учасників здебільшого були ті, хто на велосипеді їздить постійно. Утім, цього року долучилися і новачки. Про мету проведення акції та хто в ній взяв участь – далі у сюжеті Марини Покшіної.

Із сьомої ранку на цьому місці збираються велосипедисти. Дехто затримується поспілкуватися з іншими, хтось під'їхав на цьому виді транспорту, аби випити каву. А є і ті, хто тут – спеціально, щоб взяти участь в акції. Ігор Прокопенко не вперше цього дня приїжджає на велосипеді у центр міста. Зізнається: необхідність проведення таких заходів підтримує. Мовляв: це виховує навіть дорослих. Тому цього року запросив сюди і своїх друзів.

Ігор Прокопенко, учасник акції «Велосипедом на роботу»

- Ми не витрачаємо палива на це, ми робимо фізичні вправи, на довкілля це дуже позитивно впливає. Я кожен раз приїжджаю, але самостійно, але якщо ж уже є така можливість, то я залучив і колег. Ми дружньо приїхали, пофотографувалися, щоб більше людей зрозуміло, що це класно і цікаво, і приємно.

Ближче до дев'ятої до кав'ярні під'їжджає Ірина Левченко. Дівчина участь в акції бере втретє. Розповідає: на велосипеді їздить, незалежно від того, проводяться акції, чи ні. Згадує: раніше учасників було більше. На її думку, це може бути пов'язано із відсутністю у місті спеціальних доріжок.

Ірина Левченко, учасниця акції «Велосипедом на роботу»

- Мені просто подобається їздити, я намагаюся підтримати дану акцію, хоча з кожним роком вона трішечки скромніша, ніж попередній раз, але це непоганий привід, щоб поспілкуватися з велосипедистами. Я частково їжджу по проїзній частині, не дуже зручно, тротуари для цього непридатні зовсім, ну немає умов, насправді умов немає.

Організаторка акції Ірина Садовнікова розповідає: мета – привернути увагу полтавців до такого виду транспорту. Бо, переконує, не всі задумуються над тим, як покращити екологію у місті. А це, на її думку, один з найефективніших і найдешевших способів. 

Ірина Садовнікова, організаторка акції «Велосипедом на роботу»

- Перевага велосипеду є у вимірі для самої людини і для міста. Для людини – це фізична активність, яка є профілактикою різних хвороб, серцево-судинних у першу чергу, по-друге, це економія коштів, економія часу, оскільки не потрібно йти до громадського транспорту. Для міста це великий вклад у екологію. Це – чисте повітря, тому що велосипед не створює викидів.

Усього участь в акції цього року взяли близько 40 велосипедистів.

Стрічка новин