На Полтавщині з літаків розкидатимуть ліки

За допомогою авіатранспорту застосують спеціальну антирабічну вакцину для пероральної імунізації м'ясоїдних тварин. Її розкидають по лісах Полтавщини.

Про це повідомили на сайті управління Держпродспоживслужби у Полтавській області, пише gazeta.ua Спеціальні вакцини для тварин мають оболонку, що запахом підманюватиме диких м'ясоїдних тварин. Кампанію з вакцинації розпочали з вересня. Людей просять не чіпати вакцину в лісах.

Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом:

  • обробляється весь ареал, окрім населених пунктів і водних плес, з урахуванням ареалу проживання лисиць;
  • принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.

Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини. Регулярне проведення пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин від сказу знизить, а в подальшому звільнить територію України від сказу природньо-вогнищевого типу.

Сказ — особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами й абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), сказ входить у п'ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезних соціально-економічних збитків

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію