Чи можна потрапити на засідання депутатської комісії Полтавської міської ради?

Яким чином те чи інше місто приймає рішення про фінансування цільової програми чи виділення коштів для пільгових категорій? На пленарному засіданні сесії, якому передують засідання профільних депутатських комісій. Хід волевиявлення народних обранців безпосередньо на сесії, органи місцевого самоврядування та регіональні ЗМІ намагаються робити максимально відкритими. 

А чи відкритими та безперешкодними для відвідування пересічними полтавцями є засідання депутатських комісій перевірили представники Коаліції «Прозорі ради».

Основою роботи всіх депутатських комісій є Регламент ради та Положення про постійні депутатські комісії. Правомочним засідання комісії вважається у випадку присутності на ньому більше половини від загального складу членів комісії. Відповідно, рішення приймаються більшістю голосів та підписуються головою і секретарем комісії. Кількість комісій, їх склад і перелік питань, якими вони опікуватимуться, кожна рада обирає на власний розсуд. У Полтавській міській раді сьомого скликання їх налічується 5.

«У Положенні про постійні комісії Полтавської міської ради відсутні будь-які обмеження (ускладнення) щодо доступу громадян України на засідання постійних депутатських комісій ради. Наявність заборони, норми чи практики, яка зобов'язує писати заяву, письмово повідомляти про намір прийняти участь та інше відсутні як на рівні нормативно-правових актів, так і на практиці», - розповів консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

На сайті є інформація про дату, час, місце та порядок денний засідань постійних комісій ради, однак відсутня інформація про порядок доступу громадян на них. Доступ до засідань комісій відбувається без попередньої реєстрації. Можна вільно зайти як до самої ради, так і до приміщення, де відбувається засідання постійної комісії. Є можливість пронести на засідання фото- та відеоапаратуру. Також здійснювати відео- та аудіо-записи, фотографувати під час засідань. У приміщенні, де відбувається засідання, наявні місця для відвідувачів. 

«Полтавська міська рада – одна із 4-х перевірених аналітиками рад (до списку також увійшли Полтавська обласна та 2 міські – Кременчука та Миргорода).Слід також зазначити, що в усіх радах є пандуси, дзвінок та ліфт, тому є можливість доступу на засідання постійних депутатських комісій осіб з інвалідністю», - сказав Вячеслав Курило. 

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію