Шишацька ОТГ – у п'ятірці кращих громад країни

Шишацьку ОТГ на Полтавщині називають прогресивною не лише в області, а й в усій країні. За рейтингом Кабінету Міністрів, Шишацький орган місцевого самоврядування посідає п'яте місце з-поміж 366 громад в Україні. За чотири роки свого існування тут вдалося майже все, чого потребує реформа децентралізації.

Шишацька ОТГ була однією з перших, де включилися в реформу децентралізації. За чотири роки громада змогла реалізувати життя населення так, що нині ні в кого не виникає питань, пов'язаних зі змінами в благоустрої селища. Чим же пишається ОТГ і що там є, розповідає голова громади Олександр Тутка.

Олександр Тутка, голова Шишацької ОТГ

- Це 11 сільських рад і селищна. Шишацька громада - це 75% території населення. Що стосується громади, то це досить потужний організм, який включає в себе 12 шкіл, 13 ДНЗ 13 сільських БК, 10 ФАПів, 8 амбулаторій і дуже розвинута соцсфера.

Окрім такої розгалуженої системи, Шишацька ОТГ славиться ще й тим, що в цьому краї АТОвцям можна пройти реабілітацію за допомогою іпотерапії. Влітку минулого року наша знімальна група побувала в центрі оздоровчої їзди. Тоді він налічував всього два пацієнти. Нині ж попит на таке лікування значно зріс. Але найголовнішим досягненням свої громади Олександр Тутка вважає спроможність селища конкурувати з іншими на рівні країни.

Олександр Тутка, голова Шишацької ОТГ

- Досягнення нашої громади – це те, що ми почали з нуля, створення підприємства техкомунбуд, в якому сьогодні працює близько ста чоловік. Комунпідприємство включає в себе 5 структурних підрозділів: це і благоустрій, і вода, й водовідведення, дорожня служба. Й інші напрямки, які потребують сьогодні негайного вирішення.

Незабаром на Полтавщині замість 25 районів стане 4. «Зникне» й Шишацький. Але в громаді цього не бояться, говорить Олександр Тутка. Звичайно, до новацій ставляться з острахом, говорить чоловік. Проте населення до змін готове.

Олександр Тутка, голова Шишацької ОТГ

- Люди побачили певні зрушення, є певні моменти, якими ми пишаємося. Бо ми можемо, є певний ресур, бюджет близько 170 млн, власні надходження. І ми можемо кинути виклик любим проблемам, які виникають на сьогоднішній день.

Шишацька ОТГ йде в ногу з часом. Так, громада має свій сайт і сторінку у Фейсбуці. Там висвітлюють життя громади, розповідають про здобутки та перемоги ОТГ на рівні не тільки області, а й країни. 

Чи вдасться Шишацькій ОТГ втриматися на верхівці всеукраїнських рейтингів, стежитимемо й надалі.

Стрічка новин