У Гадячі презентували кінострічку «Берегиня Драгоманівського роду»

У ній йдеться про відому письменницю, матір Лесі Українки – Олену Пчілку. 

Цього року відзначили 170 років від її Дня народження. Авторка фільму – поетеса та журналіст Інна Дідик – працювала над картиною у команді з колишніми працівниками телерадіокомпанії «Лтава».

Інна Дідик, автор сценарію та режисер фільму

- Найкращий спосіб вшанувати пам'ять людини – це зробити фільм або написати книгу. Ми зняли фільм. Ця ідея з’явилися досить давно. Цей фільм за ініціативи Гадяцької міської ради. Вони звернулися, власне, до мене. І я організувала групу колишніх наших лтавівців.

Гадяч по праву називають столицею козацтва. Але це ще й колиска родини Драгоманових. Одна із її яскравих особистостей – Олена Пчілка – письменниця, меценатка, публіцистка й громадська діячка. Знімальна група фільму побувала у багатьох місцях, пов’язаних із її життям і творчістю. Втім, у кінострічці головними стали не віхи біографії відомої українки.

Інна Дідик, автор сценарію та режисер фільму

- Ми були, наприклад, на хуторі, там, де народилася мама Олени Пчілки – Єлизавета Драгоманова. Ми були в Монастирських Будищах. Цей фільм, який зробили ми, я б не назвала його автобіографічним. Більше таким – начерки. Такі моменти, які хотілося підкреслити, щоб людина зацікавилася цим образом. Щоб вона зрозуміла велич цієї особистості. І я дуже сподіваюся, що спільними зусиллями ми це зробили.

Стрічка новин