З труднощами, але провели

Пленарне засідання 27-ї сесії Полтавської обласної ради 7-го скликання відбулося. Голосували за нагальні питання децентралізації, надання чи відмови на спец.дозволи на видобуток газу компаніям Павла Фукса та багато іншого. 

27-ї сесія Полтавської обласної ради 7-го скликання розпочалася вчасно. Кворум зібрався, сесію відкрили. На розгляд винесли 57 питань. 

Депутатка Ірина Степаненко ще на початку засідання не хотіла реєструватися за допомогою електронної системи, адже, за її словами, вона не сертифікована, на що Олександр Біленький відповів, що є дослідна експлуатація. Нею користувалися і попередня рада. За таким принципом працюють в Україні. Якщо ж депутати мають претензії, нехай подають до суду. Ірина Степаненко запропонувала проводити голосування руками. Але її позицію депутати не підтримали. Тож пані Ірина продовжувала зривати засідання. Звинувачувала Біленького у саботажі бюджетних комісій. Спочатку – окремі репліки, а згодом дійшло і до блокади трибуни. Степаненко заявила, що група депутатів подаватиме до суду на рішення щодо змін в бюджетній комісії та щодо Перспективного плану територій.

Людей відсторонили, а засідання продовжили. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Обгрунтування цих звинувачень немає. Вони зараз звертаються в усі контролюючі органи. Останні надсилають їм всілякі відповіді, але для них не головне спілкування чи діалог. Вони могли спокійно голосувати. В них є більшість, 8 голосів, і могли прийняти ті рішення, які були необхідні.

Серед питань – і надання спецдозволів на видобуток газу компаніям Павла Фукса. Депутати відмовилися надавати без проведення аукціону спецдозволи на геологічне вивчення та видобуток газу компаніям Фукса. 

Голосували за кожне з питань та не підтримали цілий блок. Без аукціону - ніяких дозволів. Головна умова – підписання «соціальних угод» як компенсація за надану шкоду в районі видобутку. За всі важливі питання проголосували, керівників призначили. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Трішки з скандалом, трішки з непорозуміннями, з звинуваченнями, але сесія продуктивна. Одне з питань випало, але, на мій погляд, абсолютно нормальна і продуктивна сесія.

Оновили склад бюджетної комісії. До неї увійшли Віктор Скочко, Володимир Бобиля, Валентина Несена та Роман Товстий. Біленький сподівається, що робота бюджетної комісії буде врешті-решт розблокована. 

Стрічка новин