Майже одночасно в області сталося 10 лісових пожеж

Дерева у вогні. У Полтавській області з кожним днем збільшується кількість лісових пожеж. Лише за останню добу їх трапилося десять. Наймасштабніші були у Полтавському та Новосанжарському районі. Усі випадки, переконують лісничі та рятувальники, – через необережне поводження з вогнем. Де палало та яку небезпеку несуть такі пожежі – знає Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондентка

- Це – частина лісу на території Ковалівської сільської ради. Тут вчора близько 11.00 трапилася пожежа. Загорілося ось на цих луках. Далі через сильний порив вітру вогонь перекинувся на дерева.

Пожежний спостерігач Лариса Портна розповідає: горить дуже часто. Здебільшого це луки, ліси і поля. Усі загоряння вони виявляють за допомогою системи відеонагляду. Задимлення від вогню у Ковалівському лісі теж побачили на моніторі.

Лариса Портна, пожежний спостерігач

- Спостерігаємо і виявляємо на Чалівському лісництві або Руднянському лісництві, там, де димить, ми виставляємо посередині камери і виявляємо. Якщо азимути перетнулися у тому кварталі, де перетнулися, туди і відправляємо машину.

У цьому місці пожежею пошкоджено пів гектара лісу, розповідає головний лісничий «Полтавського лісового господарства». Ділиться: сталося це через необережне поводження людей з вогнем. Переконує: навіть викинутий сірник може наробити лиха такого масштабу, як це.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Враховуючи всі погодні умови, цю пожежу локалізували, ліквідували. На сьогодні ми ще бачимо невелике задимлення. Це вже не критично. Але за вчорашній день у цьому місці знищено, саме знищено, бо пошкодження даного ступеня призведуть до всихання, пів гектара лісу. І, вцілому, вчора із п'яти випадків знищено 1 гектар.

Загоряння у лісах, пояснює прессекретар «Полтавського лісового господарства» Лілія Гнатенко, останнім часом трапляється не лише через необережне поводження з вогнем, а й через навмисні підпали. Вона розповідає: за недотримання належної поведінки в лісі на порушника накладається адміністративна відповідальність. А саме: передбачений штраф у розмірі від 85 до 850 гривень. 

Лілія Гнатенко, прессекретар ДП «Полтавське лісове господарство»

- Населення, через залишки сухої рослинності чи на городах, чи на присадибних ділянках, і дуже часто через таке необережне поводження перекидається вогонь на ліс. Багато загорянь луків, боліт і території, які недалеко від лісових масивів. Буквально вчора у нас на території області виникло 10 лісових загорянь.

Утім наймасштабніша пожежа вчора трапилася у Новосанжарському районі. Це підтверджує і речниця рятувальників області Світлана Рибалко. За її словами, з початку цього року це 22-га лісова пожежа на Полтавщині.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Були відразу направлені підрозділи ДСНС – всього 14 одиниць техніки було задіяли та 48 чоловік особового складу із Новосанжарського району, а також: з Кременчука, Полтави, з Решетилівського району та Козельщинського району. Також були задіяні два літака ДСНС, також потяг «Укрзалізниці» був задіяний для ліквідації цієї пожежі.

Саме ця пожежа, пояснює Світлана Рибалко, становила загрозу для житлового сектору. Вогонь міг перекинутися на будинки. Утім, загоряння вчасно ліквідували. Та все ж було знищено три господарчі будівлі. Дві з них – покинуті, й одна згоріла у людей, які там живуть. Лісничі та рятувальники закликають людей відмовитися від спалювання сухої рослинності. Мовляв, це не лише загроза навколишній екології, а й здоров'ю людей. Бо викиди у повітря дуже шкідливі. 

Стрічка новин