Полтава долучилася до Дня пам'яті загиблих журналістів

16 вересня минуло 19 років, як жорстоко вбили першого редактора Інтернет-видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе. Нині – це день пам’яті українських журналістів. Його започаткували 2007 року за ініціативи Національної спілки журналістів України. Вшанували загиблих мас-медійників і у Полтаві.

Біля пам’ятного знаку на Алеї журналістів по вулиці Ватутіна зібралися медійники багатьох полтавських видань. Вони прийшли, щоб вшанувати загиблих колег. Першим у цьому списку називають Георгія Гонгадзе. Гію, як по-дружньому говорили колеги, вбили у 2000 році під Києвом. У березні 2008 року у цьому злочині винними визнали трьох колишніх співробітників МВС. Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова позбавили волі на термін від 12 до 13 років. Їхнього начальника - Олексія Пукача, засудили довічно. Втім, крапку у цій резонансній справі ще не поставлено. Неназваними залишаються замовники вбивства Георгія Гонгадзе.

Євген Лопушинський, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ

- За ці 19 років ми не отримали чіткої відповіді: хто був замовник. Не покарані політичні замовники вбивства. На жаль, немає відповіді на запитання: хто вбив Ігоря Александрова, В’ячеслава Веремія, Павла Шеремета і десятків інших колег. За ці роки незалежності понад 70 журналістів загинули.

З одним із них, Ігорем Александровим, товаришував та співпрацював генеральний директор телеканалу «Центральний» Олег Зонтов. Ігоря по-звірячому побили бітами в офісі телекомпанії, в якій він був співзасновником. За кілька днів Александров помер. Друзі опікувалися, щоб належно вшанувати пам'ять загиблого. Втім, влада довго зволікала.

Олег Зонтов, ген. директор телеканалу «Центральний»

- Тільки у 2016 році президент підписав указ на нагородження його орденом Свободи. І в цьому ж році виходять на свободу його вбивці. Вони вже відсиділи 8-10. Найбільший строк був 12 років. Я вважаю, поки ми будемо писати, говорити про це, показувати, кричати – тільки тоді суспільство тиснутиме на владу.

Присутні вшанували загиблих журналістів хвилиною мовчання. До каменю на Алеї журналістів поклали квіти, запалили лампадки.

Цього ж дня нагородили й переможців творчого конкурсу «Слово до слова», організованого Полтавською обласної організацією Національної спілки журналістів України. Їм вручили грамоти та грошові премії.

Перше місце посіла журналістка газети «Лубенщина» Юлія Антонець, на другій сходинці - творчий дует Полтавського суспільного телебачення Віра Черняк та Валерій Пашнін, на третьому місці - відповідальний редактор газети «Просто РАЙОНКА» Віолета Скрипнікова.

Юлія Антонець, журналістка газети «Лубенщина»

- Свою перемогу я присвячую своїм батькам. Бо вони є найпершими поціновувачами моєї творчості. Вони найперші мене читали. Вони давали добро на ту чи іншу роботу.

Віра Черняк, журналістка Полтавського суспільного телебачення 

- Дуже круто і дуже почесно, коли розумієш один одного із оператором з напівпогляду. У нас виходить з Валерієм легко. Нам комфортно працювати вдвох. Тільки тому, що хочеться сказати більше і показати щось чесніше і зазирнути глибше.

Не залишився без нагороди і наш телеканал. «Центральний» отримав почесний диплом за активну участь у цьому творчому конкурсі.

- Ми раді, що ви активно розвиваєтеся і це, дійсно,  видно і телеглядачу, і журі конкурсу. Я більш ніж переконаний, що ваші досягнення і перемоги - вони попереду.

Стрічка новин