Пірнати вже не можна

Згідно з рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради, 15 вересня офіційно закінчився купальний сезон. Попри це, на річці бажаючих зануритися у воду вистачає. Із сьогоднішнього дня водолази-рятувальники працюють у штатному режимі. Тому чи безпечно зараз купатися та як минув купальний сезон 2019 року, дізнавалася Марина Покшіна.

- Яка вода? 

- Вода тепла.

- Ви зазвичай до якої пори купаєтеся? 

- До жовтня, якщо хороша погода, то так.

- А починаєте коли? 

- Із червня. Я – не морж.

Полтавка Людмила у річці купається завжди до середини осені. Мовляв: фанатка водних процедур. На міському пляжі сьогодні теж є пірнальники. Йдемо по річці у човні від посту рятувальників. Плавають люди у воді з обох сторін. За словами водолаза Сергія Жорника, ситуації бувають різними. Іноді є і хибні виклики. Згадує: одного разу жінка повідомила про зникнення свого чоловіка на воді. Провели пошукові роботи і знайшли його вдома. Утім, ділиться спеціаліст, випадки бувають і трагічними. 

Сергій Жорник, водолаз-рятувальник

- Такі випадки найчастіше трапляються здебільшого там, де місця непристосовані для купання: тарзанки, обриви, дерева, з яких стрибають здебільшого люди у нетверезому стані. А так на пляжах, де оснащено, там є рятувальник, людина, яка дивиться за ситуацією на воді, та в таких місцях випадки ці мінімальні.

Як повідомляє начальник рятувально-водолазної служби Євген Савчук, через високу температуру упродовж майже всього літа сезон для рятувальників був важким. Працювали водолази у посиленому режимі. Утім, без жертв не обійшлося. 

Євген Савчук, начальник КП «Рятувально-водолазна служба» Полтавської міської ради

- На превеликий жаль, ми маємо з початку купального сезону 3 жертви. Тобто, трьох потопельників. Усі вони були в стані алкогольного сп'яніння. З початку купального сезону і до його завершення врятовано 22 особи. Серед них більше 9 дітей, яким була надана допомога, а найголовніше те, що вони всі залишилися живими.

Зараз водолази будуть чергувати. Утім, не в місцях масового відпочинку. Перевірятимуть річку патрулюванням. Працюватимуть із сьогоднішнього дня у звичайному штатному режимі з 8 до 20 години. До уваги полтавців, якщо трапляється нещасний випадок, то пошукові роботи у нічний час заборонені. 

Марина Покшіна, кореспондентка

- Вода у річці зараз не перевищує 19 градусів. Об'їхавши всі міські пляжі, охочих попірнати ми зустріли чимало, не дивлячись на те, що купальний сезон вже закритий.

Стрічка новин