«Захист слабких – справа сильних»

У Полтаві пройшов марш за права тварин. Таким чином наше місто доєдналось до Всеукраїнської акції, яку одночасно провели у 24-ох містах держави. 

Закликати спільноту бути гуманнішими й відповідальнішими полтавці прийшли із чотирилапими улюбленцями та саморобними плакатами. Основні вимоги надрукували на буклетах, які роздавали навколишнім. Серед вимог – заборона хутрових ферм, притравочних станцій, дельфінаріїв, експлуатації тварин в цирках, тестування косметики на живих істотах.

Людмила Хоменко, координаторка маршу за права тварин у Полтаві

- Дуже багато людей не ототожнюють себе з проблемою зоозахисту. Якщо в мене немає тварин, це мене не стосується. Проблема тварин – вона є наша. Коли ми бачимо тварину на вулиці, це наша суспільна проблема.

Також говорили про реєстрацію хатніх тварин, задокументоване право на власність на них. Адже тоді легше буде позбавити жорстоких горе-господарів прав на собаку чи кішку.  З цим згодна Оксана Хан, власниця песика Тоші.

Оксана Хан, учасниця маршу за права тварин

- Ніхто не має право їх ображати та безсовісно малюків викидати на смітник. Ось, наприклад, цей малюк був викинутий новонародженим. Ми його вигодовували самі. І залишили у себе у родині.

Приєдналась до акції каністерапевт Ельвіра Попова, спеціаліст із реабілітаційних занять з особливими дітьми із залученням спеціально вивчених псів. Вона тут - із Лесею, собакою з інвалідністю.  

Ельвіра Попова, каністерапевт, голова Canis-клубу в Полтаві

- Законодавча база в нас зовсім не пропрацьована, тому що тварина, на жаль, згідно українського законодавства, – це річ. Це не жива істота, це – моя річ. І дуже багато неприємностей стається через те, що саме до тварини відносяться, як до речі. 

Активісти пройшли маршем від театру Гоголя до зупинки Сінної. 

Стрічка новин