До опалювального сезону готові!

Ремонтували котлоагрегати і теплові магістралі, підвищували енергоефективність технологічного обладнання, а зараз вже готуються заощаджувати на дбайливому користуванні енергоносіями упродовж прийдешнього опалювального періоду. Працівники «Полтаватеплоенерго» цьогоріч встигли не лише підготувати теплове господарство до зими, а й просунутися у напрямку зменшення собівартості генерації теплової енергії. Про те, чим вирізнялася цьогорічна підготовча кампанія від попередніх та які роботи полтавські теплоенергетики ще планують виконати у поточному році - далі в сюжеті. 

У результаті обговорення шляхів виходу з цієї ситуації на нарадах в обласній адміністрації та Полтавській міській раді вихід було знайдено. Протягом опалювального сезону 2019-2020 років теплопостачання цих житлових будинків здійснюватиметься з котельні турбомеханічного заводу, а «Полтаватеплоенерго» зі свого боку потужностями котельні по вул. Квітучій, 6, подбає про стабільність теплопостачання у цих житлових будинках та підстрахує у разі виникнення якихось позаштатних ситуацій. Водночас розпочаті роботи з повної реконструкції цієї котельні, що розташована неподалік від проблемних будинків. Уже наступного року на ній планується вдвічі збільшити встановлену потужність котлоагрегатів та переключити на неї всіх колишніх споживачів котельні турбомеханічного заводу. Загальна орієнтовна вартість проекту в цінах поточного року становить майже 40 млн грн. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Підготовчі роботи, які ведуться на котельні розпочатим. І вони планують до початку опалювального сезону закінчити. І вони планують цей опалювальний сезон розпочати забезпечувати споживачів теплом. Крім того, за пропозицією МР, прийнято пропозицію, що на наступні роки, доцільно забезпечити теплом райони вже від існуючої котельні за адресою Квітуча, 6.

Ще одним знаковим майданчиком проведення масштабних робіт стала ділянка теплової магістралі в обласному центрі, над якою нині розрісся ринок «Мотель» разом із своїми численними павільйонами. 

Цьогоріч ситуацію з проведенням повної реконструкції ділянки теплової магістралі у тісній співпраці з адміністрацією ринку та за підтримки виконавчого комітету Полтавської міської ради вдалося вирішити. Перемовини і підготовка до проведення робіт тривали з минулого року, проте на сьогодні всі роботи сукупною вартістю майже 3,7 млн грн. уже завершені. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- 25 серпня роботи по монтажу були закінчені. Змонтовано близько 200 метрів, діаметром 426 міліметрів. Зараз ця мережа знаходиться у роботі. І маємо надію, що вона близько 30 років надаватиме послуги споживачам. 

Проте ситуація із станом теплових мереж у місті залишається надзвичайно складною. Через постійне заливання каналів прокладання теплових мереж водою чи стоками із суміжних комунікацій розрахунковий термін служби трубопроводів замість очікуваних 25 років скорочується до 7—16 років. А на окремих ділянках з великою інтенсивністю заливання стоками не перевищує і двох років.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Ми замінили близько 1,2 кілометри аварійних мереж. Виконали реконструкцію близько 700 метрів трубопроводів із застосуванням попередньо-ізольованих труб політованій ізоляції. Виконана теплова ізоляція. 2,8 теплових мереж - для чого витрачено більше 200 метрів кубічних теплоізоляційного матеріалу. 

Відновили й асфальтове покриття у місцях проведення ремонтних робіт.

Проте наймасштабнішим з проектів цього літа є капітальний ремонт на одному з 4 котлів на найбільшій у місті котельні підприємства по вул. Ціолковського, 36. Котел був в експлуатації 40 років, що удвічі перевищує нормативний термін. Наразі завершено монтаж трубної частини поверхонь нагріву котла. У планах — до 1 листопада виконати обмурування котла і підготувати його до ввімкнення в роботу. А вже на 2020 рік запланована заміна і димової труби, висота якої сягає 52 метрів. Загальна вартість модернізації котла ПТВМ-50, що триває з 2018 року, становить близько 7 млн грн.

Наприкінці літа поточного року на котельні по пров. Космічному, 9 підприємство ввело в експлуатацію ще однин утилізатор тепла продуктів горіння, що дозволить підвищити ефективність генерації теплової енергії -. Це обладнання здатне додатково використовувати теплову енергію димових газів, що викидаються в атмосферу, за рахунок зниження їхньої температури. Вартість цьогорічного впровадження становить трохи більше ніж 1,5 млн грн. У середньому за рік за допомогою аналогічного обладнання, встановленого на іншій котельні підприємства в мікрорайоні Левада, полтавські теплоенергетики змогли зекономити більше 250 гігакалорій теплової енергії. А це означає, що термін окупності цих заходів не перевищує 3 років. 

Фахівці «Полтаватеплоенерго» вже запланували встановити наступного року ще один утилізатор відхідних газів на квартальній котельні підприємства по пров. Братів Шеметів, 12 обласного центру.

Стрічка новин