Розробили інтерактивну книжку-урок толерантності для дітей

Фото не є прямою ілюстрацією до тексту
Фото не є прямою ілюстрацією до тексту

Для малюків та дорослих видали інтерактивну книжку «Який Такий», яка яскраво та зрозуміло пояснює про інклюзію та толерантність. Фактично, книжка — готовий урок, який можна провести у будь-якій школі. Усі тексти озвучені, є тестові завдання, пазл і дуже душевні малюнки.

Для того, щоб будувати дружні відносити, неважливо який або яка ти, важливе лише бажання дружити, — кажуть автори.

«Тема інклюзіі та толерантності — важлива. І найкраще починати говорити про неї з дітьми якомога раніше. Доки в них не поселилися дорослі упередження. А ще інклюзія — то не лише про пандуси, шрифт Брайля чи спеціальні навчальні програми. То про вміння будувати дружні відносини, засновані на взаємоповазі, - говорить Аня Косарєва, MakerSpace Lviv.

Тому я дуже хотіла, за допомогою цієї книжки, показати дітям, що кожен з нас у чомусь унікальний, і це — добре. І якщо уважно придивитися до будь-якої людини, можна побачити її або його привабливі сторони та знайти собі друга», — зазначає одна з творців видання Анна Косарєва.

«Мені дуже важливо, щоб моя дитина росла в свідомому адекватному середовищі. Думаю, що наразі, теми інклюзії, сексуальної освіти, хоч і обговорюються, але трактуються досить обмежено і однобоко. Впевнена, що якщо говорити з дітьми про всі ці речі з дитинства і дискутувати, то навколо нас все стане хоч трошечки краще» — каже ілюстратор книги Надія Кушнір.

Це електронне видання про цінність кожної людини. Його створили, щоб розширити межі поняття «норма».

«Норма — це взагалі дуже відносне поняття, і нове покоління, на відміну від нас, має можливість дивитися на світ ширше, без стереотипів і шор. Наше суспільство стає все різноманітнішим. Ми все частіше бачимо людей з інвалідністю на вулицях і різних закладах. Школи — не виняток. І у дорослих, і у дітей тим більше, виникає маса запитань щодо такої суспільної трансформації» — розповідає співавтор текстів Юля Аронова.

«Який Такий» є у вільному доступі на mozaWeb. Сприяли створенню та виходу книги громадська організація «МЕЙКЕРСПЕЙС ЛЬВІВ» та команда EdPro!

Стрічка новин