Системі роботи паливно- енергетичного комплексу конче потрібна децентралізація – наголошував на нараді по підсумкам роботи галузі голова облдержадміністрації Валерій Асадчев

Ще одна нагальна проблема розвитку цього сектору промисловості – тенденція до зменшення обсягів розвідувальних робіт. На зібранні були присутні керівники підприємств, начальники відповідних управлінь, представники місцевих мас-медіа.

За перше півріччя року підприємства паливно-енергетичного комплексу державної та недержавної форм власності області виробили понад три цілих й сім десятих мільярдів кубометрів природного газу та двісті шістдесят чотири тисячі тон нафти, що підтверджує значний внесок до загальнодержавного обсягу видобутку вуглеводнів. За доволі успішною роботою комплексу – проблема недостатньо розвинених надр, слабка матеріально-технічна база, кадрові проблеми, відсутність вправного менеджменту на державних підприємствах. Практика складання відповідних угод між урядом та областю про раціональний розподіл коштів від прибутку галузевих підприємств вилилася у збідніння як комплексу, так й соціальної інфраструктури краю: з двадцяти двох мільйонів гривень, що за угодою належали б області, Полтавщина торік не отримала й чотирнадцяти. Питання поставили перед Кабінетом міністрів України.

За останні два місяці погіршилася ситуація з правопорушеннями на підприємствах сектору. Навіть у такому багатому на прибутки виробництві є заборгованість із зарплатою, левова частка її – на підприємстві «Полтаванафтогазгеологія». Недостатнє фінансування з держбюджету, а за два останніх роки полтавський комплекс отримав 1,7 відсотків від загальної обсягу вкладень у геологорозвідувальні роботи, не дозволяє належним чином здійснювати розвідку надр, а отже, працювати на перспективу. Донині експлуатуються родовища, розроблені ще за радянських часів. Місцеві запаси цілком могли б задовольнити власні потреби, прибутки – долучити до розвитку соціальної сфери, промисловості.

Стрічка новин