Є така професія — лісничий

15 вересня - День працівників лісу. Про ліс говорять, це легені планети. І щоб ці легені дихали доводиться докладати чималих зусиль. Люди, які професійно стоять на сторожі та порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Про них і піде мова, у наступному сюжеті. 

Для багатьох лісничий - це людина, яка гуляє по лісу і насолоджується співом птахів, а для деяких це й зовсім містичний персонаж з казки. Насправді ж він той, хто не просто охороняє ліс, а й ретельно примножує його багатства. По-батьківськи піклуючись про кожного його мешканця. Віталій Руденок 36 років віддав своєму покликанню, пройшовши шлях від майстра лісу до лісничого. Нині у його підпорядкуванні Шишацьке лісництво.

Віктор Руденок, лісничий Шишацького лісництва

- Я сам родом з Чернігова, це так би мовити з-під Білорусії лісовий край. Брат в мене за фахом також лісничий. Можливо це династія. Люблю природу, тому і працюю. 

Лісівник повинен знати технологію вирощування лісу, основні хвороби лісу, засоби і способи боротьби з лісовими пожежами. Він також стежить за виконанням усіх лісогосподарських робіт: розведенням та відновленням лісу, збиранням насіння, доглядом за ґрунтом і станом дерев тощо.

Віктор Руденок, лісничий Шишацького лісництва

- Лісничий - це хазяїн в лісі, на якого покладені функції збереження, і примноження, і вирощування, і догляду і всі функції, які можна робити в лісі. Все під його контролем. Лісничий без людей ніщо. Завдяки колективу лісничий все може зробити. 

І хоча професія лісничого не із легких, проте Віктор Руденок жодного разу не пожалкував про свій вибір.

Віктор Руденок, лісничий Шишацького лісництва

- Роботу свою любимо, тому що любимо відпочивати в лісі, любимо гриби збирати, взагалі любимо, щоб наша Полтавська область і наша територія була заліснена. Ліс -  це легені наші, це наше життя. 

Стрічка новин