Відрізані від цивілізації

Так описують ситуацію в селі Крута Балка Новосанжарського району місцеві. Вони розповідають: живуть, наче в кам'яному віці. Без мобільного зв'язку, із брудною питною водою та аварійними мостами й дорогами – так щодня не живуть, а виживають місцеві. Обставини цієї ситуації з'ясовувала Марина Покшіна.

Глибокі дірки закладені цеглинами – так виглядає в'їзд на місток. З обох боків він розбитий. Щодня тут, ділиться місцева жителька Ліна Остапченко, рухається транспорт. Утім переконує: далеко не всі хочуть сюди їхати. Якщо погода псується, то швидку можна й не викликати. Жінка говорить: 10 днів поспіль їздили з чоловіком у Полтаву. Дорога для них справжнє випробування.

Ліна Остапченко, жителька села Крута Балка

- Чоловік узяв дошки, поклали дошки, переїхали. Їдемо назад, машини їздили, ті дошки розлетілися, ну ми позбирали трісочки і все таки переїхали.

Внизу також згнивші колони. Вони і тримають так званий «місток». Утім, це не єдина проблема. За словами Ліни Остапченко, виконуюча обов'язки старости ОТГ та місцеві поліцейські незакооно вирубують насадження.

Ліна Остапченко, жителька села Крута Балка

- Погляньте на он ті кущі, що зробили із посадок із наших. Дорога яка – це жах.

- Хто зробив?

- Зараз в.о. старости Валентина Вікторівна, вона була сільською головою, яка дозволила пиляти посадки. Вона сказала, що в неї були документи. Прижджала начеб-то поліція. Але поліція – це «криша». Приїжджала поліція – це «криша» тих, хто рубав посадку.

Також у селі майже відсутній мобільний зв'язок. Такий вигляд має вишка. І ця ситуація обурює місцевих. Чи не найголовніша біда для крутобалківців – непридатна для пиття вода. На фото у банці – набрана вода у одному з будинків. Та це, переконує Ліна Остапченко, не найгірша картина, яку тут бачили. За словами жінки, дехто навіть пов'язує виникнення захворювань через брудну та з осадом воду. У даній проблемі також звинувачують виконуючу обов'язків старости ОТГ Валентину Прудко. Їдемо до неї за поясненняи. Вона розповідає: робить вчасно усі посадові обов'язки. Розповідає: на вирішення деяких потрібен час або відсутні кошти. 

Вікторія Прудко, в.о. старости Крутої Балки

- Звернулася я у комунальне підприємство у Драбинівку, яке надає нам послуги по водопостачанню. Вони запевнили, що в найкоротші терміни вони почистять башню. У п'ятницю я була у службі місцевих доріг.

У агенство місцевих доріг за коментарем звернулися і ми. Там про аварійний стан містка знають. Обіцяють: найближчим часом почнуться ремонтні роботи.

Денис Скриль, прессекретар ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» 

- Міст, дійсно, перебуває у аварійному стані, проєктувальники працюють над вирішенням даної проблеми і через тиждень-два підрядник вже буде працювати.

Доки комунальні служби та місцева влада з'ясовують стосунки, Ліна Остапченко переконує: жити в селі просто неможливо.

Ліна Остапченко, жителька села Крута Балка

- Хоч трішки маленької цивілізації хочемо, хочемо, щоб швидка нормально їхала. Та щоб і ми, люди не били свої машини. Ви розумієте, два рази на рік ремонтуємо свої машини.

Стрічка новин