Хто фінансуватиме встановлення загальнобудинкових лічильників?

«Олігархічна змова» чи виконання закону? Згідно із Законом про житлово-комунальні послуги співвласники багатоквартирних будинків до 2020 року мають підписати договори із комунальниками щодо обслуговування внутрішньо будинкових систем. На цю тему вчора дискутували на засідання у міській раді.

У міськраді - голови правлінь ОСББ, представники «Полтававодоканалу» та «Полтаватеплоенерго», «ЖЕО № 2». Обговорюють закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», прийнятий Верховної Радою ще у 2017-му. Саме він передбачає встановлення загальнобудинкових лічильників.

 Любов Войтенко, начальниця служби обліку та реалізації КП «Полтававодоканал»
- Тепер ми повинні для виконання Закону з вами договірні відносини в будь-якому випадку оформити. Не ми з вами, а ви з нами. Так написано в Законі.

Одна із тем дискусії - хто оплатить встановлення лічильників? Самі мешканці, депутати чи «Полтаватеплоенерго» візьме кредит, який поступово виплачуватимуть споживачі? Інша неясність - навіщо потрібні загальнобудинкові лічильники, якщо є індивідуальні? І чи є справедливими подібні обрахунки?

Костянтин Березницький, голова правління ОСББ по вулиці Сковороди 2-Б
- Загальнобудинковий облік по кількості спожитих кубів води взагалі не відповідає тій кількості на 100 відсотків спожитої води по квартирам. 

За законом, різниця між показаннями будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між усіма споживачами у багатоквартирному будинку.
Для довідки - Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» - має на меті «привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан та сприяти енергозбереженню, а відтак - енергетичній незалежності». Роз’яснення Кабміну до цього законодавчого акту можна прочитати на сайті «Урядовий портал», єдиного веб-порталу органів виконавчої влади України.

Стрічка новин