Велошкола для підлітків під відкритим небом Полтави

 Такий захід провели місцеві активісти для юних мешканців мікрорайону Огнівка. Говорили про лайфхаки пересування містом на двоколіснику, правила дорожнього руху та як обладнати велосипед для тривалих поїздок Полтавою.  

На Огнівці працює актив. Приблизно 10 чоловік. Це мешканці мікрорайону, об’єднані метою робити дня нього щось корисне. Велошкола - один з таких проектів.  Велосипедистка з досвідом Ірина Садовнікова хоче поділитись досвідом з малечею. Так, хоч «школа» за задумом і для підлітків, проте аудиторія різноманітна - від малюків до людей поважного віку.

Ірина Садовнікова, організаторка велошколи

- Чому підлітки? Тому що це велосипедисти з найменшим досвідом і найслабшими навичками. І не завжди є кому розповісти новим велосипедистам, як рухатися по дорогам в місті. 

Теми  - практичні: як підготувати свій велосипед для тривалих поїздок по місту, як взаємодіяти з громадським транспортом, перетинати перехрестя. Розтлумачили сенс основних дорожніх  знаків та необхідність відповідного екіпірування.  

Школяр Влад Добренко вже знає певні правила, проте відкритий до нових знань. 

Влад Добренко, школяр

- Треба дивитись по сторонам, коли виїжджаєш на дорогу, там, де їздять машини. І ще – зупинятись на світлофорах. Цікаво дізнатися нових правил. 

За правилами, вже з чотирнадцяти років велосипедист може рухатись по проїжджій частині. Саме тому з підлітками треба працювати, впевнена мама двох дітей Марина Дернова. 

Марина Дернова, мешканка мікрорайону Огнівка

- Я думаю, що такі заходи повинні проходити по всьому місту, для всіх підлітків та дітей. Адже вони мають знати, як правильно пересуватись, щоб уникнути неприємних ситуації на дорозі. Щоб не було дискомфорту ні у водіїв, ні у дітей. 

Після школи влаштували дискотеку для малечі. В майбутньому активісти планують влаштовувати тематичні івенти й для дорослих огнівчан. 

Стрічка новин