«Барви душі» у Полтаві

Так назвала свою виставку художниця Наталія Бутенко. Відкрилася вона у відділі мистецтв Полтавської обласної біблітеки імені Котляревського. На рахунку мисткині близько 40 виставок. Її роботи перебувають у приватних колекціях Польщі, Японії, Болгарії, Швеції. Цього разу художниця представила глядачам 30 картин. Бачила їх і Марина Покшіна.

У відділі мистецтв Полтавської обласної біліотеки імені Котляревського зібралися гості. Усі вони прийшли подивитися виставку живописних картин Наталії Бутенко. Першим мисткиню вітає директор Полтавського обласного центру народної творчості Дмитро Соколов. Він зізнається: його увагу привернули саме кольори. Мовляв: такого балансу думок та відтінків ще не бачив. 

Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості

- Інформацію про неї ми знали давно, що вона займається живописом. Але з інших джерел. Ми бачимо оцей вже результат на відкритті вашої персональної виставки. Для мене це несподіванка. Мені дуже подобається, що відділи центру народної творчості, бібліотеки співпрацюють, організовують ось такі гарні заходи.

Після привітальних слів, художниця подарувала для Полтавського обласного центру народної творчості одну зі своїх картин. Серед гостей і Юлія Перепьолкіна. Вона зізнається: творчістю Наталії захоплюється давно. Переконує: кожна робота не просто унікальна, вона має свою ауру.

Юлія Перепьолкіна, художниця

- Це, – дійсно, внутрішній стан. От розумієте, я віруюча людина, і я впевнена, що ми за образом творця, а це значить, що перше, що ми маємо робити – це творити. А так, як творець має якості: добро, зло, кохання, справедливість, то ми маємо це показувати в житті. І от у Наталії воно поєднується в усьому.

Привітати з відкриттям виставки прийшли і родичі художниці. Син Олег разом зі своєю дружиною. Вони подякували матері за підтримку, терпіння та розуміння. 

Олег Бутенко, син художниці 

- Зараз у неї це вже 3 виставка, не лише тут, а й були виставки в інших містах. Це, дійсно, круто. Це дуже нелегко. Це завжди випробування, це колосальна праця. І ти, мам, впоралася, виховала мене, виховуєш мою сестру. І дякую тобі за все.

По завершенню офіційної частини, подякувала усім і сама Наталія Бутенко. Вона повідомила: така підтримка, яка є у неї сьогодні, дає сили та натхнення творити ще. 

Наталія Бутенко, художниця

- Велика дяка за те, що ви прийшли, тому що це надихає, це дає сили працювати далі, коли тебе хтось підтримує. Ви навіть можете й не знати, що ви зараз підтримали мене, ви можете не знати, що відчуває художник у той чи той час, тому що це він проходить сам, між ним і Богом, як-то кажуть. 

Усього на виставці представлено 30 картин. Побачити їх полтавці та гості міста зможуть до кінця вересня.

Стрічка новин