Адаптація кременчуцького моряка Богдана Головаша після полону

10 місяців у російському полоні. Саме стільки пробув наш земляк Богдан Головаш на чужині. Довгоочікуване для всієї країни повернення сталося 7 вересня 2019 року. Про те, який стан хлопця зараз і як проходить адаптація моряка, з мамою Богдана Головаша спілкувалася Тетяна Лемешко.

Богдан Головаш - один із 22 моряків, кого 7 вересня повернули з російського полону. Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли та захопили артилерійські катери «Бердянськ» та «Нікополь» і буксир «Яни Капу».

Плавзасоби ВМС України прямували з Одеси до Маріуполя. На борту перебували 24 українські військовослужбовці. Мінімум троє отримали поранення. Москва звинувачувала українських моряків у «незаконному перетині кордону». 

Нині ті буремні події позаду. Але мама Богдана Ярослава Головаш досі не може прийти до тями. Каже, не віриться, що може спати спокійно і не треба так хвилюватися за сина.

Ярослава Головаш, мама моряка

- Але все одно переживаємо, щоб адаптація пройшла добре. Тому що це і психологічний, і фізичний стан, тому що майже 10 місяців малорухливого способу життя. Спілкування тільки обмеженого кола і в дуже малих дозах.

Літак з нашими приземлився близько 14.00. Практично відразу ж аеропорт перетворився на територію сліз радості і довгоочікуваних обіймів. Першими вийшли 24 моряки. Після того колишніх бранців відправили на лікування. Їх доставили у Київський військовий госпіталь. Там хлопці перебувають і донині. Адаптація, розповідає Ярослава Головаш, триває нормально.

Ярослава Головаш, мама моряка

- Буквально ж відразу з ними почали працювати лікарі усіх напрямків, і психологи. На сьогоднішній день він там, проходить обстеження. Ми з ним були два дні. І поїхали, оскільки в нього там ще брат в Києві, то він залишився з ним. Сказав, що я буду тут з ним. Тобто, він не сам там залишився. Те, що ми говоримо по телефону з ним, то він говорить, що все добре, але дуже не має часу навіть передихнути. Тому що багато обстежень якраз і плюс іще багато різних зустрічей.

Графік звільнених розписаний похвилинно. Тому навіть з рідними моряки спілкуються, на думку батьків, мало. Самі ж родичі ще з моменту початку страшних подій створили в соцмережі спеціальну групу. Туди «кидають» різні посилання зі ЗМІ про ситуацію, надсилають фото. І просто обговорюють стан справ з їхніми синочками. Останнє фото, яке показує Ярослава Головаш, надіслали прямо під час зйомок сюжету. На світлині, уже щасливі і, як каже, пані Ярослава, схожі на людей, хлопці у футбольній формі. Адже для них організували зустріч з футболістами.

Обмін полоненими став найобговорюванішим не тільки в нашій країні, а й за її межами. Іноземні топ-політики позитивно відреагували на повернення українців. А батьки хлопців дякують усім, хто зміг наблизити повернення моряків додому.

Ярослава Головаш, мама моряка

- Як батьки, ми не заглядаємо в політику. Я вдячна президенту Зеленському сьогодні, вдячна апарату Людмили Денисової, які повернули хлопців. Ну і всім людям, які причетні до цього.

Після лікування у планах Богдана нарешті захистити магістерську роботу. І знову вийти в море. 

Стрічка новин