У Полтавській області зафіксували 476 порушень у земельному законодавстві

У Полтавській області зафіксували 476 порушень у земельному законодавстві

З початку 2019 року державні інспектори Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснили 860 заходів державного контролю.

З початку 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною  земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснили 860 заходів державного контролю за використанням та охороною земель на загальній площі понад 13,5 тис. гектара. У результаті здійснення заходів виявлено 476 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі понад 10 тис. гектарів.

З метою усунення виявлених порушень державні інспектори видали 411 приписів, склали 276 протоколів про адміністративне правопорушення та винесли 276 постанов про накладення адміністративного стягнення, з яких у добровільному порядку порушники сплатили 257 штрафів.

За результатами перевірок, розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму понад 2,2 млн грн, які порушники сплатили у добровільному порядку. Крім того, після вжиття заходів державного контролю Управлінням з контрою за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області усунуто 171 порушення вимог земельного законодавства.

За виявленими порушеннями, матеріали стосовно 155 перевірок фахівці Полтавщини направили до правоохоронних органів для вжиття заходів реагування щодо повернення земельних ділянок державі, в тому числі для проведення заходів по встановленню осіб, які вчинили правопорушення. У рамках налагодження дієвої співпраці та належного здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, державні інспектори Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 384 вимоги органів прокуратури та правоохоронних органів.

Стрічка новин