Небезпека для водіїв

Мова про міст через річку КобелЯчок у селі Бутенки. За словами місцевих, коли через переправу проїжджає навантажена фура, металеві конструкції просідають. Люди бояться по ній їздити та навіть ходити. Вода з річки також зникла. Чи дійсно це так, з'ясовувала Марина Покшіна.

Майже відсутня вода, сміття та рухомий міст – це перше, що побачили ми спустившись униз. Місцевий житель Павло Гунжель пояснює: така ситуація тутешніх бентежить давно. Розповідає: почалося все з опустошіння водойми.

Павло Гунжель, житель села Бутенки

- Фірма «Онур» турецька почала брати просто для потреб технічних, брати воду. І вони всю воду, яка була в річці, вони викачали, тому що протягом трьох тижнів по 2000 тонни кожного дня, річка ця без джерел, витримати не могла.

Далі, за словами Павла, він викликав поліцію. Чоловік згадує: навіть були складені відповідні матеріали. Утім, переконує місцевий, це ніяк не вплинуло на дії тих, хто забирав воду. Але, згадує бутенківець: це не найстрашніше, що можна побачити внизу, під мостом. 

Павло Гунжель, житель села Бутенки

- Міст рухався, от він просто рухався на дошках, які підіпхані. Він з кожним днем розсипається все більше й більше.

Рухаємося під мостом на інший берег. Міст, дійсно, хитається, коли по ньому проїжджає навіть легковик. Металеві опори не прикріплені до бетонових основ.

Марина Покшіна, кореспондентка

- Ось так виглядає міст, що через річку Кобелячок у селі Бутенки Кобеляцького району. Тут скелет мосту тримають ось такі аварійні підпорки, їх в свою чергу, ось такі дерев'яні шматки дошок.

Не лише дошки тримають металеві конструкції, є й такі місця, де зв'язані деталі звичайними мотузками. Угорі між плитами величезні дірки. Лежать вони не рівно. Утім, є прогалини, які просто залиті пінкою. Збоку плит, які б тримали конструкцію також немає.

- Ось подушка лежить на ось цій речі й рухається, ось рухається під подушкою. Ось на цьому лежить ця подушка і далі ось сваї. Бачимо тріщини, ось розсипається все. Якщо оце посипеться, то, фактично, ось ця частна мосту впаде.

У Головному Управлінні Національної поліції нам пояснили: ніякої інформації, щодо незаконних дій, що стосується цього мосту, у них немає.

На сайті агенства місцевих доріг вчора, 10 вересня з'явилася інформація щодо інформації з мостом через річку Кобелячок. Там повідомляється: До недавнього часу цей міст перебував в аварійному стані. Службою автомобільних доріг у Полтавській області було проведено першочергові заходи для забезпечення безпечного проїзду. Зокрема, замінили опорні частини, підсилили металеву ферму, влаштували монолітну залізобетонну плиту. Для упередження виникнення небезпечних деформацій за рекомендацією фахівців «Науково-виробничної компанії «Мостопроект» було змонтовано стримувальну систему у вигляді металевих ферм. Між ними і плитою існує проміжок. Це не є елементи опор. Ці запобіжники під час проїзду мостом вантажівки, яка перевищує нормативні вагові параметри, повинні прийняти на себе навантаження та забезпечити безпечний проїзд - в результаті міст не зазнає руйнувань. 

Павло Гунжель, в свою чергу, переконаний: якщо міст залишиться в такому стані, то рано чи пізно він просто впаде.

Павло Гунжель, житель села Бутенки

- На скільки довго він буде стояти відомо лише Богу та «Автодору».

Стрічка новин