На Полтавщині зменшується рівень захворюваності на туберкульоз

Головний лікар КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Полтавської облради, координатор з напряму «Туберкульоз» Володимир Печериця розповів про ситуацію із захворюваністю в Україні та області. Так, Полтавщина – в числі регіонів, де рівень захворювання один з найнижчих (перейшла епідпоріг у 2005 році, тоді як в Україні епідемія туберкульозу оголошена з 1995-го). 

Володимир Печериця, головний лікар КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Полтавської облради, координатор з напряму «Туберкульоз» 

- У лікарнях, на яких покладено це обладнання, вилучаються картріджі. Проблеми є у нас в усіх. Ми готові проводити скрінінгові дослідження. Ми маємо на сьогоднішній день по рівню захворюваності ми маємо за півроку зниження на 22%.

У минулому році в Полтавській області захворюваність на всі форми туберкульозу порівняно з аналогічним періодом зменшилася на 8% і становить 850 хворих. За словами головлікаря, чимало робиться для реформування галузі. Є проект реорганізації лікувальної мережі відповідно до світової практики. Основний напрямок – перехід хворих на амбулаторне лікування із соціальним супроводом. Тож, хворі лікуватимуться не в стаціонарах та диспансерах, а під наглядом лікаря первинної ланки. Апарати, якими проводять скрінінг, є в чотирьох містах області: Миргороді, Лубнах, Кременчуці та в Полтаві.

Стрічка новин