«Кращі товари Полтавщини»

У Полтаві пройшла ярмарка народних умільців з усієї області. Люди представили вироби ручної роботи. Чим же дивували покупців, знає Юлія Хаврель. 

Поблизу садиби Котляревського розкинувся ярмарок народних умільців з усієї Полтавщини. На торгових ятках — широкий асортимент. Тут можна знайти все чого душа бажає: від посуду, килимів та виробів з дерева до жіночих прикрас, мила, шампунів тощо. Головна ж родзинка ярмарку — всі товари зроблені вручну та з любов’ю.

Любов Гайдобурова та Юлія Разнова,  майстрині Сергіївської ОТГ

- Я займаюсь декупажем, різними техніками. Шостий рік. Захворіла, так трапилося. Захотілось чимось таким займатись. Інтернет в допомогу. Роблю вироби по ночах. Працюємо в школі і я, і вона. Після 10 години сідаємо і до часу або ж до двох, коли й до трьох. Я ж кажу, це від душі. 

Любов та Юлія з Сергіївської ОТГ не єдині самоучки на цьому фестивалі. Так Світлана Кравченко за фахом екскурсовод Кобеляцького музею, а у вільний від роботи час — художниця. Жінка пише у стилі Петриківського розпису. Про нього вона знає все. Наприклад, те, що Петриківський розпис українського народного малярства внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Світлана Кравченко, майстриня (м.Кобеляки)

- Особливість в тому, що робота пишеться таким пензликом, який робиться з котячої шерсті, під лапками або на животику. Там більш м'яка шерстинка вирізається і робиться пензлик. Всі дрібні деталі, які потім доєднують цю композицію, робляться кошачкою.

Серед цікавинок на ярмарку — ось такі дощечки. Попитом вони вже користуються і закордоном — в Ізраїлі, Польщі та Латвії.

Олександр Лісовський, майстер (м.Полтава)

- Це у нас дощечки для подачі їжі. Абсолютно різної їжі: м'яса з гриля, чи ковбаси, чи з риби, чи сиру, як до вподоби людям. Тобто це все ручна робота. Це завжди різний матеріал. Ось це, наприклад, груша опалена на відкритому вогні. Я не використовую те, що зараз модно, паяльні лампи. Просто роблю на відкритому вогні, як це називають, у японському стилі. Потім дощечка покривається у два, три шари льняним маслом.

За словами ж покупців, на ярмарку їм краще ніж у звичайному магазині. Тут і цікавинок більше, і поторгуватися можна.

Світлана Маценко, завітала на захід

- Там є картини дуже гарні й дуже цікаві вироби з дерева. Я такого не бачила насправді. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію