«Прийом, ви мене чуєте, прийом!»

Цю фразу повторювали учасники обласних змагань з радіозв'язку на коротких хвилях. Пройшли вони на базі Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. За призові місця учасники змагалися у звичайному телефонному турі, телеграфному та телефонному турах англійською мовою. Хто став кращим, знає Марина Покшіна.

На території Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді збираються учасники. У цьому році в змаганнях з радіозв'язку на коротких хвилях участь беруть 32 вихованці. Приїхали вони з Диканського, Карлівського, Гадяцького та Полтавського районів. Серед них – Андріан Остроушко. Хлопець зізнається: до конкурсу готувалися довго.

Андріан Остроушкоя, учасник змагань (м. Полтава)

- Готувалися до змагань, скажімо так, тяжко. Сиділи на цьому ж місці, де в нас будуть змагання і нашою командою одне з одним проводили зв'язки.

Окрім учасників з Полтавської області, є і ті, хто приїхав з Чернігівської та Херсонської областей.

Олександр Трубаєв, учасник змагань (м. Херсон)

- Готувалися ми і я сам особисто готувався вдома, за комп'ютером. Я приблизно розумію, які саме будуть завдання: три тести будуть. Два по 40 і один хвилин. Я гарно налаштований на змагання.

Спочатку організатори проводять для учасників короткий інструктаж. Після чого всі йдуть у садок і займають свої місця. Дмитро Кізілов налаштовує так зване «навантаження» для антени. Пояснює: готується до виходу в радіоефір. 

- Вона покращує віддачу антени за рахунок збільшення її довжини електричної. Тобто, сама довжина її не збільшується, а для електричного струму, тому більша частина енергії використовується у середовище, а не залишається у радіостанції.

На столику учасника все необхідне обладнання. Дмитро пробує зв'язатися з іншими кореспондентами.

Працювали учасники на коротких хвилях малопотужними радіостанціями «Карат». Такі змагання, пояснює директор Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Володимир Дуброва, проводяться вже четвертий раз. 

Володимир Дуброва, директор Полт.обл.центру науково-технічної творчості учнівської молоді

- Метою є популяризація радіоаматорського зв'язку, підготовка до Збройних Сил України, національно-патріотичного виховання і взагалі відновлення оцього радіоаматорського зв'язку колективних радіостанцій, а також індивідуальних.

Першість вибороли: Андріан Остроушко, Дмитро Кізіл, Анна Кошова та Вікторія Француз.

Стрічка новин