Безкоштовне харчування для учнів початкової школи у Полтаві - бути чи ні?

Петиція на цю тему від імені батьків полтавських першачків швидко набрала достатню кількість голосів на сайті міської ради. А що говорить влада - знають наші журналісти. 

Організувати харчування дітей початкових класів з повною або частковою доплатою за рахунок коштів місцевого бюджету - така пропозиція авторок петиції, полтавських матусь школярів початкової школи. 

Надія Сідько, авторка петиції щодо безкоштовного харчування в початковій школі

- Спонукало петицію написати – те, що дочка йде в перший клас вже, і от, йдучи в перший клас, ми дізнавались про харчування, знали, що воно буде платним, знали, ціна яка буде, рахували, скільки з родини затягне це харчування, і тому вирішили скласти таку з батьками петицію і сподіваємось, що, можливо, щось зміниться.

Олена Величко, мама

- Хотілося б, адже реально, якщо батьки отримують мінімальні заробітні плати, наприклад, у мене мінімальна, тоді дуже важко. Тому, що крім харчування, є потреби також самої дитини.

Зараз у Полтаві харчуються безкоштовно лише учні початкової школи пільгових категорій. Зокрема - сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з особливими освітніми потребами, діти учасників антитерористичної операції. 

Сніданок у початковій школі коштує 20 гривень, обід - 25. За місяць приблизно  батьки сплатять 900 гривень. 

Людмила Зубова, мати двох дітей

- І якщо перевести на 900  гривень в місяць, це наче небагато. А якщо брати за рік – це майже дві зарплати. 

Також, за даними Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, у багатьох районах Полтавщини вже організоване безкоштовне гаряче харчування для всіх учнів 1-4 класів. Адже, згідно закону України «Про освіту», це - відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, яким підпорядковані заклади загальної середньої освіти. 

Секретар міської ради говорить, що перспектива в наступному році харчувати першачків безкоштовно - є.

Олександр Шамота, секретар Полтавської МР

- Ми зараз ведемо розмову і ведемо консультації стосовно того, щоб почати харчувати дітей перших-четвертих класів в школах міста Полтави. Нажаль, є певні моменти, які не дають цього робити, але я думаю, що на наступний рік ми обов’язково передбачимо ці кошти, і будемо робити все для того, щоб діти харчувались 1-4 класів в школах.  

Стрічка новин