Зґвалтування у Світлогірську

Мова про ситуацію, яка трапилася у Кобеляцькому районі 27 серпня. Як повідомлялося раніше у прес-службі Нацполіції Полтавщини, зробив це місцевий 23-річний чоловік. Мати підозрюваного та інші односельці в це не вірять. Переконують: поліцейські затримували чоловіка та вилучали докази якось підозріло та й родина постраждалої, за словами місцевих, неблагополучна. Подробиці з'ясовувала Марина Покшіна.

Того дня син Раїси Ляпко поїхав у Кобеляки «відмічатися» у виконавчу службу. Бо, за словами матері, Олександр вже має умовний термін.

Раїса Ляпко, мати підозрюваного у зґвалтуванні

- О 8.30 до мене приїхав дільничий Тимцуник Віктор Васильович, почав кричати, що твій «розумний» там ходить випиває і мені говорить, що мене не боїться, що в нього «дах» крутий. Якщо я захочу, то за дві години я його посаджу. 

За словами матері, дільничий неодноразово тиснув на чоловіка та змушував давати неправдиві свідчення.

Раїса Ляпко, мати підозрюваного у зґвалтуванні

- Він тисне на нього, щоб він то свідчив – неправдиві показання давав. Це при мені було навіть. Було так, що там така й така крадіжка, а він хоче, аби прізвище й ім'я сказав, що це зробили оті.

Син, за словами Раїси, додому повернувся о 16 та зізнався: його побили. Жінка викликала поліцію. Приїхав дільничий, усі разом поїхали дивитися на місце, де це відбулося, розповідає жінка. Через кілька хвилин правоохоронець повідомив Раїсі новину.

Раїса Ляпко, мати підозрюваного у зґвалтуванні

- Твій малий зґвалтував дитину. А він не розуміє, про що говориться.

Далі всі поїхали до дільничого у його кабінет. Туди, за словами Раїси Ляпко, приїхав уже й слідчий. Погрожували синові, ділиться жінка ще при ній. 

Раїса Ляпко, мати підозрюваного у зґвалтуванні

- Заходить один з оперативників, почав на нього кричати: «Ти, дебіл і довідка тобі не допоможе, давай зізнавайся».

Далі, розповідає жінка, приїхали до них додому, аби вилучити особисті речі сина. Утім, переконує мати підозрюваного, вийшло у правоохоронців це не з першого разу. 

Юрій Муль, свідок при вилученні особистих речей підозрюваних

- Виносили, викладали все перед цим перед машиною. Перший раз вони неправильно зробили.

- А що неправильно зробили?

- Що неправильно, вони не зняли на камеру, якщо вилучаєш ти речі, то повинен покласти в пакетик, у перчатках, щоб твоїх не було

- Труси були? 

- Не було. Штани були вилучені, курточку. І то на штанах, розумієте, це хіба дорослій людині пояснити, якби було щось, то отак би тягав би на колінах, по поясі щось трішки було, ну чи пальця порізав.

Їдемо до постраждалої сторони. Тут з нами спілкується вітчим дівчинки – Юрій Самойленко. Чоловік пояснив: підозрюваного до себе додому вони запросили самі.

Юрій Самойленко, вітчим постраждалої дівчинки

- Скажіть, у цей день, ваша дружина теперішня справді вживала спиртні напої?

- Може й вживала.

- А ви вдома були в цей час?

- Вдома. Дитина гуляла на вулиці. 

- А коли дитина пішла з цим чоловіком, він знайомий їй взагалі. 

- Ні, звідки?!

- А чому він взагалі сюди прийшов? 

- Разом приїхали з Кобеляк. 

- Як дитина опинилася в компанії незнайомого чоловіка?

- Жінка лягла спати, я дивився телевізор, дитина гуляла на вулиці.

Далі поїхали до дільничого Віктора Тимцуника, аби з'ясувати, що ж все таки трапилося того дня. 

Марина Покшіна, кореспондент

- Ось тут знаходиться кабінет Світлогірського дільничого. Утім, в робочий час, приїхавши сюди втретє, нам його зустріти так і не вдалося. 

Зв'язатися по телефону теж не вийшло. Він його просто вимкнув. Працівники із цього ж приміщення переконують: він сьогодні був. Один зі свідків, про яку відомо й матері підозрюваного – Олександра Мокан. Як пояснили Раїсі Ляпко, саме вона бачила, як дівчинка на велосипеді поверталас від річки. 

Олександра Мокан, місцева жителька

- Господи праведний, для чого мені обманювати те, що я не знаю. Я випадково підійшла до них, бо там у них шовковиця, а в мене кози. Я постукала, як завжди, мати відчинила, бачу, стоїть стривожина. Я кажу: «я по шовковицю». А вона каже: «мою дитина зґвалтували». Тоді її вийшов чоловік і говорить, щоб йшла в хату.

У Кобеляцькому відділку поліції наразі підозрювана лише одна людина і версію відпрацьовують також одну.

Ольга Нежеренко, заст. начальника слідства Кобеляцького ВП

- У той же день була встановлена особа ґвалтівника і в той же день він був затриманий через два дні взятий під варту, зараз перебуває у Полтавському СІЗО. Проводяться першочергові слідчі дії, призначені експертизи.

Для матері підозрюваного у зґвалтуванні залишається багато чого незрозумілим. Утім, жінка сподівається на справедливе розслідування. Говорить: якщо винен – хай відповідає.

Стрічка новин