Як вдягатися до школи – це особиста справа дитини та її родини

Як вдягатися до школи – це особиста справа дитини та її родини

Недопуск дитини до школи через одяг — це порушення її права на освіту. Відтак батьки можуть звертатися до місцевого управління освіти та правоохоронних органів.

Про це каже освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв’ю Радіо Свобода. Омбудсмен називає себе прихильником ознак, які б говорили про приналежність дітей до певного навчального закладу, але тільки на добровільних засадах.

«Якщо дитина хоче вдягнути значок, шеврон, краватку, будь ласка. Якщо ні, вибачайте, не можна змушувати до цього», — зауважує Сергій Горбачов.

Таким чином, за словами чиновника, будь-які приписи шкільних статутів щодо форми одягу не мають юридичної сили. Педагогічної цінності в ній він також не вбачає.

«В мене величезний досвід роботи в освіті, і в усіх закладах освіти, якими я керував, ніде не було форми, і принципово, і по факту. Я не бачив жодної дитини, яка була б одягнена так, що було б соромно. Бо діти, якщо з ними спілкуватися нормально і пояснювати, що є доречність одягу, доречність певного стилю, виховувати стиль потрібно — то діти до цього дослухаються. А от коли запроваджуються всілякі каральні санкції, то діє лише навпаки», — вважає освітній омбудсмен.

Горбачов додає: недопуск дитини на заняття через одяг — це порушення її права на освіту. Відтак батькам, за його словами, варто звертатися до місцевого управління освіти та правоохоронних органів.

Стрічка новин