Круглий стіл з обговорення програми стратегічного розвитку країни «Український прорив», розроблений Блоком Юлії Тимошенко, відбувся у Полтаві

До розмови, окрім депутатів міської ради, кандидатів у народні депутати, залучили також науковців - фахівців у своїх галузях. Правда, обговорення у Полтаві в основному зводилося до скарг на відповідні сфери життя. БЮТівці ж сподіваються, що програма, участь в обговоренні якої може взяти кожен, буде прийнята як стратегія розвитку України будь-яким урядом, що прийде до влади після виборів.

Програму «Український прорив» лідер блоку Юлія Тимошенко презентувала ще на початку серпня, одразу повідомивши, що після прийняття план стратегічного розвитку країни буде відкритий для обговорення. У Полтаві обговорення «Українського прориву» ініціювали депутати міської ради від блоку Юлії Тимошенко.

До місця, де буде обговорюватися «Український прорив», вели спеціальні дороговкази. Для круглого столу Блок Юлії Тимошенко розробив цілу книгу на 316 сторінок з детальним описом кожної лінії прориву. Журналісти, депутати та науковці ж отримали скорочену її версію. Ці 2 сторінки, як і ті 316, говорить голова обласної організації «Батьківщина» Вадим Петренко, писалися не під чергову виборчу кампанію, програма існує стільки, стільки існує партія - як мінімум 7 років. Круглий стіл зібрали швидше для того, аби обговорити «Український прорив».

Обговорення почали з медичної теми, вона втілена в лінії демографічного прориву. Розмова зводиться більше до скарг на галузь, аніж до конкретних пропозицій з покращення програми розвитку країни. Приміром, на день перебування на стаціонарі виділяється 49 гривень, 80% яких йдуть на заробітні плати медперсоналу та енергоносії, гривня шістдесят - на харчування, на медикаменти залишається гривня 90. За такі гроші в Україні можна купити хіба що зеленку, говорить головний терапевт міста Марина Невойт. Фахівці стверджують, що як такої безкоштовної медицини в Україні немає, тому підтримують запропоноване Юлією Тимошенко в «Українському прориві» введення обов'язкового медичного страхування. Обговорили й інші лінії прориву. Взагалі, ті хто із самого початку підтримували програму, зазначають, що вона написана для всіх людей, при цьому не мається на увазі зрівнялівка, а лише однакові можливості для кожного громадянина.

БЮТівці сподіваються, що програмою «Український прорив» скористається будь-який Кабмін, який прийде після виборів.

Стрічка новин