Герої Котляревського «ожили»

Відразу після урочистого покладання квітів до пам’ятника Івану Котляревському ювілейні святкування продовжилися у самому серці Полтави, на Івановій горі. Там у музеї - садибі батька сучасної української мови на полтавців та численних гостей міста провели день відкритих дверей з міні - театралізованою екскурсією.

На садибі відтворили театралізоване дійство епохи 19 століття, де, так би мовити, «ожили» герої безсмертних творів нашого славетного земляка.

Марина Голубнича, зав. Полтавського літературно – меморіального музею І. П. Котляревського

- І саме Іван Котляревський сьогодні він серед нас, і він сьогодні спілкується з нами, сучасниками, адже як я розумію він писав свої твори саме для нас, майбутніх поколінь і ми їх розуміємо. Ось уже 200 років як нас чарує «Наталка Полтавка», водевіль «Москаль чарівник», 221 рік читають і сміються над «Єнеїдою».

Бурлескну поему «Енеїда» полтавці використовують під час проведення екскурсій, зокрема й популяризуючи українські традиції народного харчування.

Олена Щербань, етнологиня, докторка історичних наук смт. Опішня

- Готую і варену, і горщок той маю, розповідаю туристам. Вони з величезним задоволенням все це чують і знайомляться таким чином з нашою культурою, літературною спадщиною, нереально круто і це може бути наша така фішка, родзинка. 

Гостей запросили зануритися в атмосферу старої Полтави часів Котляревського, відчути енергетику серця духовної столиці України, творів великого класика. Рівно 50 років тому, тут з нагоди 200 - ліття від дня народження основоположника нової української мови і літератури презентували ювілейну марку. Зараз вона - артефакт, який зберігають у своїх колекціях філателісти по всьому світу. Традиція продовжується, і цього року урочиста церемонія спецпогашення ювілейної марки та конверта теж вже ввійшла в історію. 

- Видатному землякові, краянину, полтавцеві, зачинателю нової української мови та літератури Івану Петровичу Котляревському. 250 років, це наше національне свято. Тож позначимо його важливою подією  вжитті нашого міста три, два, один. 

Дизайн марки і конверта з портретом Котляревського та малюнком садиби поета за ескізом Тараса Шевченка 1845 року розробили для «Укрпошти» полтавські науковці. Випуском своїх власних марок відзначили 250 - річний ювілей земляка і полтавські філателісти. 

Михайло Мелін, голова правління спілки філателістів Полтавської обл. 

- Одна з них нашого земляка художника Євгена Путрі з картини «Герої Котляревського». Це і конверт, і карт – максимум, і поштова листівка, і марка.

Також на сцені Соборного майдану артисти відтворювали театралізоване дійство епохи 19 століття, а поряд свої народні вироби представляли народні майстри та діяла виставка «Кращі товари Полтавщини».

Стрічка новин