250 років тому народився відомий український письменник Іван Петрович Котляревський

Полтавський автор зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. Його поема «Енеїда» стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою. В день народження  Котляревського його вшанували різноманітними заходами. Більше про відзначення Дня народження видатного полтавського діяча – наші журналісти.

Щороку 9 вересня до пам'ятника Івану Котляревському у Полтаві приходять люди, аби вшанувати пам'ять великого батька «Івана». Своїми творами він на весь світ прославив наше містечко.

Анастасія Чумак, полтавка 

- Мені дуже подобається його творчість і я дуже рада зараз бути тут на цьому заході. 

Віра і Надія Біль, завітали на захід 

- Цей пам'ятник встановлено в день народження нашого батька. Тато народився 29 серпня 1903 року. Він ровесник цього пам'ятника. Саме тому для нас це дуже важливо. Ми всіх вітаємо. 

До пам'ятника письменнику в його ювілей приїхали і гості зі столиці. 

Микола Жулинський, український літературознавець 

- Іван Котляревський - це явище дивовижне, адже на відкриття цього пам'ятника вперше з'їхалися дві України: Наддніпрянська і Західна. Саме тут вперше в Центральній Україні побували і Василь Стефаник, і Леся Українка і багато багато культурних діячів приїхали сюди, аби вшанувати пам'ять видатного українця. 

Михайло Сидоржевський, голова Національної спілки письменників

- Явивши Україні і світові в найглухішу ніч бездержавності свій унікальний шедевр «Енеїду», Котляревський презентував світові, що українці є. 

Завершився захід урочистим покладанням квітів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію