Завершується підготовка до опалювального сезону 2019-2020 років

Завершується підготовка до опалювального сезону 2019-2020  років. Сьогодні тривають останні приготування до пробних пусків котелень перед початком цьогорічного опалювального періоду, а також проводиться комісійний огляд будівель споживачів на готовність до прийому теплоносія. Що вже зроблено і який обсяг робіт мають на меті виконати полтавські теплоенергетики протягом поточного року, у фахівців «Полтаватеплоенерго» дізнавалися наші кореспонденти.

До опалювального сезону ще більше місяця, проте теплове господарство міста вже готове до його початку. Цьогоріч на підготовчу кампанію на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» планували спрямувати 30  мільйонів гривень. Проте через гострий дефіцит обігових коштів на сьогодні вдалося залучити лише 20. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Поточний ремонт закінчимо і розпочнемо пробні пуски котелень. У планах підприємства це відбудеться наприкінці вересня. У нас є відповідний графік. Він направлений в органи місцевого самоврядування. Після проведення пробних топок ми будемо готові в будь-який момент розпочати опалювальний сезон. Якщо брати соціально важливі об’єкти – освітні і лікарняні заклади, то є практика, що за зверненнями керівників ми надаємо опалення і за наявності теплоового лічильника ми готові увмікнути. 

Нині в Полтаві тривають комісійні огляди будівель споживачів на готовність до прийому теплоносія. Традиційно високі показники готовності до зими мають об’єкти соціальної інфраструктури міста. До початку опалювального сезону вже готові понад 90% лікарень, дитячих садків і шкіл. Щодо житлових будинків ситуація гірша. З 202 житлово-будівельних кооперативів та ОСББ Полтави готовність до зими продемонстрували лише чотири. Фахівці «Полтаватеплоенерго» занепокоєні і закликають відповідальних осіб до термінової співпраці, адже стабільність перебігу наступного опалювального сезону в майже двохстах житлових будинках обласного центру під загрозою зриву. Сумнівними виглядають і якісні показники теплопостачання помешкань у цих багатоповерхівках. 

Стосовно готовності до зими теплового господарства міста та чотирьох райцентрів області, де підприємство надає послуги, то тут ситуація інша  — усі 90  котелень, що перебувають на балансі «Полтаватеплоенерго», до зими готові. Однак теплоенергетики на поточний рік мають ще багато планів, реалізація яких не завадить вчасному початку цьогорічного опалювального періоду. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Ми експлуатуємо трохи більше 213 тепллових мереж. Переважна їх кількість побудована в 60-80 роках минулого століття. Близько 80 км мереж підприємства відслужили понад 20 років. Загальна зношеність наближається до 80 %. При такому стані досягнути безаварійного стану не можливо. 

Щоб забезпечити безаварійну роботу теплових мереж протягом опалювального періоду, на всіх ділянках влітку проводяться гідравлічні випробування. Станом на початок осені такі випробування уже завершені, і зараз закінчуються роботи на ненадійних та потенційно аварійних ділянках.

Щодо труднощів  — то їх також вистачає, — говорять на «Полтаватеплоенерго». Перш за все, це вкрай скрутне фінансове становище підприємства. Спричинене воно низькою ефективністю роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Саме вона встановлює тарифи на послуги підприємства.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Процедура перегляду тарифів досить складна і тривала. І в умовах підвищення енергоносіїів, цін на паливно-мастилі матеріали, іншого обладнання та заробітних плат. Наслідком є те, що підприємство працює за тарифами, які  нижче обгрнутованого рівня.

Суттєво ускладнює діяльність підприємства заборгованість населення та установ міста за спожиті послуги. Так, на 1  вересня цього року заборгованість за теплову енергію перевищила 222  млн  грн. За таких умов план підготовки котелень, теплових пунктів і мереж виконується не повністю, частина заходів, вкрай необхідних для сталого протікання опалювального сезону, залишається нереалізованою. Але попри труднощі полтавські теплоенергетики роблять усе від них залежне, щоб і цієї зими в оселях споживачів було тепло і затишно. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію